ניתוח אף

לפני ההחלטה שלך,
באפשרותך לדבר עם מי שכבר עברו את הניתוח הזה.

אחד/אחת שעשה/תה אצלנו
ניתוח אף, ישמחו לדבר איתך
על החוויה בטלפון
רוצה?

Phone Call Icon

בואי לדבר עם אחת שעשתה

מטרת
ניתוח אף

מטרתנו היא לספק על ידי ניתוח האף, את התוצאה האופטימאלית מבחינה אסתטית ורפואית, כך שהאף ’המשופר’ יראה טבעי, יהלום את תווי הפנים וישתלב בהם בשלמות.

FAQ

 

המועמדים המתאימים ביותר לניתוח אף הם מטופלים המחפשים שיפור במראה האף שלהם, ולא שלמות. מעבר לציפיות מציאותיות, חשובה בריאות טובה ויציבות פסיכולוגית. ניתן לנתח בני נוער בגיל ההתבגרות, לאחר שאפם סיים לגדול ולהשתנות. התפתחות השלד הגרמי הסחוסי של האף נמשכת בערך עד גיל שש עשרה. אצל בנים יכולה התפתחות האף להשתהות במקצת. אצל בנות, ההתפתחות לפעמים מקדימה ולעיתים ניתן לנתח עוד לפני גיל שש עשרה, תלוי בקצב ההתבגרות. במהלך הייעוץ הראשוני תינתן הערכה בנוגע למראה האף לאחר הניתוח. ההסבר יכלול את הגורמים העלולים להשפיע על ההליך ועל התוצאות: מבנה עצמות האף והסחוס, צורת הפנים,עובי העור וגיל. כמו כן תוסבר טכניקת הניתוח וההרדמה, מקום הניתוח הסיכונים הכרוכים, העלויות והאפשרויות העומדות בפני המטופל. חשוב לציין בפני הרופא במידה וישנן בעיות נשימתיות, נזלת כרונית, אלרגיות, אם הנך נוטל תרופות, סמים או אם הנך מעשן. כמו כן יש ליידע בכל בעיה רפואית אחרת, על מנת לצפות מהלך ניתוח והחלמה מתאימים. גורמים אלה עלולים להוות צורך בניתוח תיקון בשלב מאוחר יותר.

הליך
הניתוח

תהליך ניתוחי זה מייצר שינויים בהופעה, במבנה ובתפקוד האף. ניתוח אף יכול להקטין או להגדיל את גודל האף, לשנות את צרות קצה האף, להצר או להרחיב את הנחיריים ולשנות את הזווית בין האף לשפה העליונה.

FAQ

 

יש מקרים בהם מתמקדים ביישור הגבנון (הקימור), באחרים מתמקדים בעידון קצה האף או הצרת הנחיריים ולפעמים נוסף גם טיפול במחיצת האף כדי להקל על הנשימה. אין סוג אוניברסאלי מוסכם של ניתוחי אף שיענה במדויק על צרכי כל מטופל, אלא כל ניתוח מותאם באופן אישי לכל מטופל בהתאם לצרכיו. החתכים באף עשויים להיות ממוקמים בתוך האף ובמקרים מסוימים מחוצה לו, במקומות חבויים. כאשר שוקלים ניתוח אף, יש להתחשב בצדודית כולה (בעיקר ביחס שבין האף לסנטר) וניתן לשלב עם ניתוח זה ניתוחים נוספים. עקרון הניתוח הוא עיצוב שלד האף, הגרמי והסחוסי וניצול התכונה האלסטית של העור הנצמד לשלד המשופץ. טעות נפוצה הינה שניתוח אף מרים גם את השפה העליונה. אולם לא כך הדבר, מכיוון שבמהלך הניתוח משנים את זווית האף רק לאחר שמפרידים את העור האף מהשלד. להצגת המבנה האנטומי של האף. הניתוח נמשך בין שעה לשעתיים וכל ניתוח מתמקד במקום אחר באף. הניתוח מתבצע מתוך פנים האף,דרך נחיר אחד. החדירה דרך חתך בנחיר, מבפנים, מאפשרת לנסר את עצם האף ולעצב אותו לפי הצורך. ד"ר קליין פיתח מכשיר חדש לניתוחי אף, הקרוי על שמו, אשר רשום כפטנט על ידי חברת סטורץ הגרמנית, חברה בעלת מוניטין עולמי לציוד ומכשור רפואי. המכשיר שפותח מאפשר דיוק מרבי ועיצוב אפים טבעיים יותר. כיום, הודות למכשיר, הניתוח מתבצע כולו דרך הנחיר תוך הימנעות מחתכים וצלקות. טכניקה זו אף מייצרת פחות דימומים. מחקרים הוכיחו כי כיום המגמה האסתטית נוטה לכיוון אף ישר וטבעי יותר מאשר סולד במיוחד. המכשיר החדש מאפשר דיוק רב ושיוף עדין של האף לקבלת מראה טבעי ופרופורציוני לשאר הפנים.

תהליך
ההחלמה

לאחר הניתוח, בעיקר במהלך 24 השעות הראשונות, תיתכן נפיחות בפנים בעיקר באזור האף, לעיתים יופיעו שטפי דם מתחת לעיניים וכן כאבי ראש. הניתוח כרוך באשפוז יום ומיד לאחר הניתוח, תחבושות מוכנסות לנחיריים במטרה לספוג את הדימום.

FAQ

 

תחבושות אלו נשלפות באותו היום או למחרת. כמו כן האף מקובע ע"י גבס על מנת לייצב את האף, הגבס מוסר לאחר שבוע. מרבית הנפיחות והחבורות ייעלמו תוך שבועיים-שלושה. ההחלמה הכללית מהניתוח נמשכת בין עשרה ימים לשבועיים בהם יש להימנע מפעילות מאמצת, משפשוף האף ומחבטות בו וכן מחשיפה יתרה לשמש. תהליך השלמת עיצוב האף הינו תהליך ארוך ואינדיבידואלי, האף מגיע למראהו הסופי רק לאחר מספר חודשים עד שנה.
למידע נוסף בנושא טיפול והתמודדות במהלך ההחלמה- לחצו כאן

סיבוכים
וסיכונים

בכל סוג של התערבות מעורבים סיכונים. הבחירה של אינדיבידואל לעבור פעולה כירורגית מבוססת על ההשוואה בין סיכון לתועלת פוטנציאלית.

FAQ

 

למרות שרוב המטופלים אינם סובלים מסיבוכים עליך לדון בהם עם צוות המרפאה ולוודא שאת/ה מבין/נה את הסיכונים, סיבוכים אפשריים והשלכות של ניתוח האף.

דימום: לעיתים נדירות ישנם דימומים בזמן ואחרי הניתוח. במידה ונוצר דימום לאחר הניתוח, יתכן ויידרש טיפול חירום על מנת לעצור את הדימום או עירוי דם. אין ליטול אספירין או כל תרופה אנטי-דלקתית 10 ימים לפני הניתוח היות והן מעלות את הסיכון לדימום. לחץ דם גבוה שאינו תחת ביקורת עלול לגרום לדימום בזמן או אחרי הניתוח. צבירת דם תחת העור עלולה לעכב את ההחלמה ולגרום להצטלקות.

א-סימטריה: הפנים אינן סימטריות מטבען ולכן בתוצאות הניתוח יכולה להיות תזוזה או שינוי ביחסים בין צד אחד לצד השני.

זיהום: זיהום לאחר ניתוח הוא חריג. במידה ומתפתח זיהום, ידרש טיפול נוסף הכולל אנטיביוטיקה.

חוסר תחושה: לאחר ניתוח אף קיים סיכון של אובדן או החלשות התחושה בעור לצמיתות באזורים מסוימים.

הרדמה: כאשר הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה, ישנה אפשרות לסיבוכים למרות שסבירותם נמוכה. רופא המרדים שיפגוש אותך ביום הניתוח יסביר את הסיבוכים העלולים להיות. ישנה אפשרות לבצע את הניתוח בהרדמה מקומית (מפחית את הסיבוכים והסיכונים).

תוצאה לא משביעת רצון: קיימת אפשרות של חוסר שביעות רצון לאחר ניתוח האף. הניתוח עלול להסתיים בתוצאה לא משביעת רצון מבחינת מראה האף או תפקודו. את/ה עלולים להתאכזב שתוצאות הניתוח לא תואמות את ציפיותיכם. אם תוצאות הניתוח אינן משביעות רצון, יתכן ותצטרכו לעבור ניתוח אף נוסף.

ביטוח רפואי: רוב חברות הביטוח הרפואי אינן מכסות ניתוחים קוסמטיים או סיבוכים בעקבות ניתוחים קוסמטיים. אם התהליך מתקן בעיית נשימה או פגם לאחר פגיעה באף, כיסוי חלקי יתכן. אנא בדקו עם קופות החולים והביטוח הרפואי את אפשרויות הכיסוי שלהם. אנו נספק להם כל מידע נחוץ.
למידע נוסף על ניתוח תיקון אף- לחצו כאן