ניתוח הגדלת חזה

לפני שאת מדברת איתנו,
את יכולה לדבר עם אחת שעשתה!

אחת הבנות שעברה אצלנו
הגדלת חזה, תשמח לדבר איתך
על החוויה בטלפון
רוצה?

 

Phone Call Icon

בואי לדבר עם אחת שעשתה

מאיזה גיל אפשר

לעבור הגדלת חזה?

 

ניתן לעבור ניתוח הגדלת שדיים לאחר תום גיל ההתבגרות.

 

FAQ

 

במקרה כזה חשוב לקחת בחשבון הריונות עתידיים, הנקה, שינויים הורמונליים, הזדקנות וכדומה שיכולים לשנות את גודל השד ולפעמים אף להעלות את הצורך בניתוח הגדלה חוזר.

 

תהליך הניתוח

הגדלת חזה

 

הגדלת חזה מתבצעת בהרדמה מקומית/כללית, והניתוח אורך כשעה.

 

FAQ

 

בניתוח המנתח יוצר מעין “כיס הפרדה” אליו יוחדר השתל– מתחת לשד או מתחת לשריר החזה, בהתאם להמלצתו של הרופא המנתח בשיטת ד”ר קליין ולמסוכם ביניכם לפני הניתוח.
במהלך הניתוח תקבלי עירוי אנטיביוטי למניעת זיהום, ואף החתך הניתוחי ייתפר בתפרים המצופים בחומר אנטי בקטריאלי על מנת להפחית את הסיכון לזיהום. מיקום החתך: ייתכנו 3 אפשרויות למיקום החתך הניתוחי:

  • בעטרה– בקו היקף הפטמה
  • בקפל התת-שדי– בתוך קיפול העור המתחבר עם השד
  • בבית השחי

לכל אפשרות יתרונות וחסרונות, עם זאת בדרך כלל מומלץ חתך בקפל התת-שדי, הממוקם מתחת לשד ומסתיר את הצלקת. למיקום השתל מעל או מתחת לשריר יש יתרונות וחסרונות. היועצת תסביר לך הכל אודות שתי האפשרויות וד”ר קליין יבחר יחד איתך בטכניקה הניתוחית המתאימה לך באופן אישי. בכל אחת מהאפשרויות – התוצאות מרשימות ומשביעות רצון.

אולי יעניין אותך גם:

 

אלו בדיקות צריך

לעשות לפני

הניתוח?

 

מכיוון שמדובר בניתוח בהרדמה מקומית/מלאה תצטרכי להציג בפנינו אישור של רופא המשפחה שלך שאת כשירה ובריאה לעבור ניתוח הגדלת שדיים.

 

FAQ

 

בנוסף מבוצעות בדיקות דם בסיסיות, אק”ג וצילום חזה בתלות בגיל המטופלת ומצבה הבריאותי. לעיתים תדרשי להציג אישור מרופא מקצועי או להיבדק על ידי אחד מהמרדימים המעולים שלנו בפגישה ייעודית לכך טרם הניתוח. את כל המידע תקבלי בפגישת הייעוץ הראשונה.
מעוניינת במידע נוסף על ייעוץ בניתוח הגדלת חזה? לחצי כאן

 

מה הסיבוך השכיח

בניתוח הגדלת

שדיים?

 

סיבוכים בניתוח הגדלת שדיים קיימים, אך הסטטיסטיקה מורה על כ3-4% מסך המנותחות.

 

FAQ

 

מתוך אלה שני הסיבוכים השכיחים ביותר הינם התקשות-קופסית וסרומה מאוחרת (הצטברות נוזלים סביב השתל). לשני הסיבוכים יש פתרונות והם אינם מסכני חיים.

 

האם יש צורך

להוציא תפרים?

 

תפרים בניתוח הגדלת שדיים הם תפרים שנספגים מעצמם בדרך כלל, לכן אין צורך להוציא אותם.

 

FAQ

 

 

איך ארגיש לאחר

הניתוח?

 

ישנם כאבים לאחר הניתוח, עוצמת הכאבים משתנה בין אישה לאישה וישנן נשים שאינן סובלות בכלל מכאבים.

FAQ

 

הכאבים פוחתים בהדרגה והם מורגשים בדרך כלל רק כאשר תרימי את הידיים שלך מעל לגובה הכתפיים. לאחר כשבוע גם כאבים אלו ייעלמו. לאחר הניתוח השדיים שלך יהיו רגישים למגע ולפעמים יש ירידה בתחושה. רגישות זו, או הירידה בתחושה חולפות תוך מספר חודשים. נשים שעברו הגדלת שדיים מתחת לשריר מדווחות על תחושה של “שריר תפוס”.

אלו סוגי שתלים

קיימים בהגדלת

שדיים?

בניתוח הגדלת שדיים ישנם מספר סוגים של שתלים שבהם המנתח בוחר להשתמש על פי העדפתו האישית וכמובן תוך התחשבות ברצונה של המטופלת.

FAQ

 

אנו משתמשים היום רק בשתלי סיליקון ג’ל מכיוון שמבחינה קוסמטית התוצאה שלו היא הטובה ביותר וקרובה למראה השד הטבעי. גודלם של השתלים נע בין 150 סמ”ק ל- 800 סמ”ק. אנו נמליץ על שתלים קטנים יחסית על פי התאמה אישית למטופלת על מנת למנוע צניחה עתידית של השד המוגדל. שתלי הסיליקון מגיעים במספר צורות, צמיגויות ג’ל שונות ובמעטפות שונות. את כל המידע הרלוונטי תוכלי לקבל בפגישת הייעוץ לאחר שתבדקי באופן קפדני את הפתרון המותאם לך באופן אישי.
למידע נוסף על בחירת גודל וצורת השד – לחצי כאן

ממה אני צריכה

להיזהר לאחר

הניתוח?

כדאי להימנע מפעילות ספורטיבית כשלושה שבועות לאחר הניתוח וכמובן לזכור שהשדיים רגישים מאוד ועדיף להתייחס לאזור בעדינות מרבית.

FAQ

מתי אפשר

לחזור לעבודה?

מומלץ לקחת מנוחה של שבוע לאחר הניתוח, בגלל החולשה והעייפות ואם כמובן תרגישי צורך ביותר זמן להתאושש ולנוח, הקשיבי לגוף שלך ועשי זאת.

FAQ

האם ניתן לקיים

יחסי מין לאחר

הניתוח?

אפשר לקיים יחסי מין כשבועיים לאחר הניתוח, גם בגלל הרגשת החולשה והעייפות לאחר הניתוח, גם בגלל רגישות השדיים וגם בגלל שאסור בשום פנים ואופן להעלות את לחץ הדם.

FAQ

 

בפעמים הראשונות שאת מקיימת יחסי מין לאחר הניתוח בקשי מבן הזוג שלך להיות זהיר ועדין.

מתי יורדת

הנפיחות?

לאחר הניתוח השדיים זקורים ונפוחים, עקב בצקת והצטברות של נוזלים סביב השתל, כאשר התופעות נעלמות השד מתחיל לקבל צורה הרבה יותר טבעית.

FAQ

 

גם הצלקות של הניתוח נראות מאוד בולטות ואדומות, אבל הן הולכות ומתבהרות עם הזמן עד שהן הופכות לכמעט בלתי נראות. בדרך כלל הנפיחות תגיע לשיא כחודש לאחר ניתוח ותעלם לחלוטין בחלוף 3 חודשים מהניתוח, אז נוכל לראות את המראה והגודל הסופי של השדיים.

לכמה זמן

מחזיק הניתוח?

ניתוח הגדלת שדיים עם שתלי סיליקון הינו ניתוח עמיד מאוד ותיהני מתוצאה נהדרת לאורך שנים רבות.

FAQ

 

הריונות והנקה עשויים לשנות את מבנה השד לאחר ניתוח וכן עליה או ירידה במשקל. 10 עד 15 שנים לאחר הניתוח תדרשי לשקול להחליף את השתלים. חשוב לזכור שהשד משתנה, צונח ומתרוקן לאורך השנים יחד עם שאר הגוף גם ללא הריונות או שינויים במשקל.

ממה עשויים

השתלים?

השתלים המודרניים עשויים מג’ל סיליקון בעל רמות צמיגות שונות.

FAQ

 

הג’ל מיוצר בסטנדרטים מחמירים ובטוח לחלוטין לשימוש רפואי. רמת הצמיגות השונה מאפשרת לנו להתאים את התחושה בשד המוגדל לרצון המטופלת (מוצק/רך). הג’ל מצוי בתוך מעטפת קשיחה השומרת על צורת השתל. קיימות מספר טכניקות ליצירת מעטפת זו. קצף פוליאוריטן הינו אחד מהחומרים המצוינים המרכיבים את מעטפת השתל.

האם שתלי סיליקון

בטוחים לשימוש?

באופן כללי כן, אלו השתלים הוותיקים ביותר ולאורך השנים הנוסחא שלהם השתפרה והשתכללה משמעותית.

FAQ

 

הסיכון המרכזי בשתלי סיליקון, שהוא אמנם נדיר מאוד, הוא דליפה או קרע בשתל שגורמים לג’ל הסיליקון לנדוד אל תוך רקמת השד ולבלוטות הלימפה בבית השחי. לרוב אין משמעות לנדידה זו למעט אי נוחות שעשויה להיווצר אם הגוש גדול מדי. בשנים האחרונות דווחה מחלה לימפופרוליפרטיבית ייחודית לנשים שעברו הגדלת שדיים עם שתלי סיליקון מחוספסים. מחלה זו לרוב שפירה והיא נדירה כל כך (תוארו רק 200 מקרים בעולם) שרשויות הבריאות בארץ ובעולם אינן רואות בה סיכון שצריך למנוע הגדלת שדיים עם שתלי סיליקון.

כמה זמן מחזיקים

שתלי הסיליקון?

 

למרות שנהוג לחשוב שהם מחזיקים לנצח, המציאות מעט מורכבת יותר. כל השתלים נשחקים לאורך השנים, בגלל תנועתיות טבעית של הגוף.

 

FAQ

 

ניתן לבדוק את שלמות השתלים באמצעות MRI, ממוגרפיה או US. בחלוף שנתיים מהניתוח, אחת לשנה אנו נוהגים לזמן את המטופלות שלנו לביקורת שגרתית. מומלצת בדיקת US, המאפשרת זיהוי חולשה של דופן השתל, קרעים ונוזלים סביב השתל.
מעוניינות לקרוא עוד על שתלי סיליקון? לחצי כאן

 

במה כרוך תהליך

ההחלמה מניתוח

הגדלת שדיים?

 

כמובן שבימים הראשונים החזה כואב ורגיש הרבה יותר אך בכל יום שעובר יש שיפור. המנותחות שלנו משתחררות לביתן ביום הניתוח לאחר הסבר מקיף ועם ליווי אחות צמודה.

 

FAQ

 

יש לנוח ולהרבות בנוזלים, החזרה לפעילות היא הדרגתית, כאשר בימים הראשונים אסור לבצע כל פעילות מאומצת. לרוב מספר ימים עד שבוע לאחר הניתוח ניתן לחזור לעבודה משרדית. יש ליטול תרופות משככות כאבים בצורה ליברלית על מנת למנוע סבל מיותר – אופטלגין הינו תרופה מצוינת לצורך כך. עליך ללבוש חזיית ספורט ייחודית שמספקת תמיכה איכותית למשך חודש לאחר הניתוח.
אם את מעוניינת לקרוא עוד על זמן ההחלמה מניתוח הגדלת חזה לחצי כאן

 

מה גודל הצלקות?

 

ככלל אורך הצלקות נע בין 3 ל-5 ס”מ בתלות במאפייני השתל ובמיקום החתך.

 

FAQ

 

חתך מתחת לקפל השד יוצר צלקת שניתן לראות אך רק כאשר מרימים את השד פיזית כלפי מעלה, חתך בבית השחי אינו משאיר צלקות על השד עצמו וחתך מסביב לעטרת הפטמה משאיר צלקת מינימלית שאחרי זמן מסוים כמעט ואינה נראית.
למידע נוסף על סיכונים, סיבוכים וחזרה לשגרה בניתוח הגדלת חזה לחצי כאן