בוטוקס

לפני ההחלטה שלך,
באפשרותך לדבר עם מי שכבר עברו את הטיפול הזה.

אחד/אחת שעשה/תה אצלנו
בוטוקס, ישמחו לדבר איתך
על החוויה בטלפון
רוצה?

Phone Call Icon

בואי לדבר עם אחת שעשתה

מהו
הבוטוקס?

הבוטוקס מכיל תרכובת פרוטאין מטוהרת, התרכובת מיוצרת מבקטריה בשם Clostridium botulinum.

FAQ

 

בתחום הקוסמטי-אסתטי הבוטוקס משמש לשיפור קמטי הפנים על ידי מילוי החומר במקומות בעלי קמטים מקומות לדוגמא: מצח, בין הגבות ובצידי העיניים.

כיצד נוצרים

קמטים?

קמטי ההבעה נוצרים עקב הבעות חוזרות ונישנות הגורמות לקמטים באזור פעולת השרירים.

FAQ

 

הזרקת בוטוקס, אשר מרפה שרירים, לשריר הגורם לקמט ההבעה מעלימה את הקמטים הנוצרים בעקבות פעולת אותו שריר. הזרקת רעלן הבוטוליניום בכמויות קטנות מאוד לשריר המתאים תביא להחלשה או שיתוק אותו שריר, ואז יחול שיפור משמעותי בקמטים.
בבוטוקס משתמשים לטיפול בקמטים באזורים הבאים:
אזור המצח
האזור שבין שתי הגבות
צידי העיניים

התועלת
בבוטוקס

מחקרים הוכיחו כי לבוטוקס יכולת לטפל במצמוץ עיניים בלתי נשלט והתכווצות שרירים בצוואר ובעין.

FAQ

 

בוטוקס משמש לטיפול ביתר פעילות של שלפוחית שתן, לשליטה בכאבים במהלך ניתוחים, מונע צלצולים באוזניים, עוזר לילדים הלוקים ב- Cerebral palsy ומונע הזלת ריר בחולי Cerebral palsy, ועוזר לחולי סכרת עם בעיית המשקל. מחקרים הוכיחו כי לבוטוקס יש יכולות להקל על מגרנות ובהזעה מוגברת. במחקרים קליניים הוכח שכמעט 90% מהגברים והנשים דירגו את שיפור מצב הקמטים שלהם כ- "משמעותי". מעל למיליון מטופלים בארה"ב בגילאי 18-65 טופלו בבוטוקס מאז אושר לשימוש בשנת 2002 ע"י ה- FDA (המנהל האמריקאי למזון ותרופות). האגודה האמריקאית לאסתטיקה דירגה את הבוטוקס כטיפול הקוסמטי הפופולרי ביותר לשנת 2002 ושנת 2003.

לפני
הטיפול

יש להסביר לרופא אילו קמטים מפריעים לך, ומה תוצאות הטיפול להן את/ה מצפה. י

FAQ

 

יש להודיע לרופא על שימוש בתרופות. עליך לציין באם הינך אלרגי/ת לדבר כלשהו. אם את/ה לוקח/ת טיפול תרופתי כלשהו בהווה: תרופות כגון אספירין, פניצלאמין, חוסמי קלציום, כינון ואנטיביוטיקה מסוג אמינוגליקוזידים יכולים להגביר את השפעת הטיפול בבוטוליניום.
לפגישת ייעוץ >>

משך הטיפול

וזמן החלמה

הטיפול נמשך כ-10 דקות וללא הרדמה.

FAQ

 

הטיפול מתבצע במרפאת הרופא, כאשר המטופל משוחרר לביתו לאחר הטיפול. ההחלמה מהטיפול מיידית ובשעות שלאחר הטיפול יש להימנע משכיבה ויש להימנע מצריכת אלכוהול.
למידע נוסף על תהליך החלמה מטיפול בוטוקס

סיכונים וסיבוכים

אפשריים

הזרקת בוטוליניום יכולה לגרום לדימום מקומי באזור ההזרקה, לכאב בזמן ההזרקה או כאבי ראש.

FAQ

 

במקרים נדירים דווח על רגישות למרכיבי החומר המוזרק או תחושת מחלה כשפעת או חולשה באזורים מרוחקים מאשור ההזרקה. לעתים בעקבות הזרקת הבוטוליניום יכולה להתפתח חולשה מקומית זמנית באזור ההזרקה ולצניחת גבות, עפעפיים או זווית הפה ובעקבות זאת אסימטריה חולפת במימיקה ובחיוך. פגיעה חולפת זו יכולה להמשך שבועות עד מספר חודשים. לעיתים הטיפול פחות יעיל או משפיע לזמן קצר מהרגיל.

תוצאות
הטיפול

תוצאות הזרקת הבוטוקס יופיעו תוך 7 ימים, ויכולות להחזיק עד 6 חודשים. פעילות השריר (והקמטים) מתחילה לחזור לרוב 3-6 חודשים לאחר ההזרקה.

FAQ

 

הזרקה נוספת בשלב זה תרכך שוב את הקמטים. במידה ומקפידים על טיפולים חוזרים שמועדים המתאימים, ניתן לראות בחלק מהמקרים כי המרווחים בין הטיפולים גדלים והקמטים החרוצים עמוק בתוך העור אשר לא השתנו בתחילה, ישתפרו בהמשך.
מאמר נוסף בנושא בוטוקס- לחצ/י כאן