ניתוח מתיחת זרועות

 

Thumbnail Image

לפני ההחלטה שלך,
באפשרותך לדבר עם מי שכבר עברו את הניתוח הזה.

אחד/אחת שעשה/תה אצלנו
מתיחת זרועות, ישמחו לדבר איתך
על החוויה בטלפון
רוצה?

 

 

Phone Call Icon

בואי לדבר עם אחת שעשתה

למי מתאים

הניתוח?

 

קהל היעד של ניתוח פלסטי זה הוא כל מי שרוצה ליהנות ממראה מתוח יותר לזרועות שהפכו מידלדלות.

 

FAQ

 

במיוחד מתאים ניתוח המתיחה של הזרועות למי שהשילו ממשקלם קילוגרמים רבים (ובפרט אם הירידה במשקל הייתה מהירה יחסית) ועל כן נשארו באזור עודפי עור בעלי מראה רפוי. קבוצה נוספת שיכולה להיתרם מאוד ממתיחה היא אנשים שסובלים מדלדול שרירים בזרועות ומירידה של ממש באלסטיות של העור באזור. בדרך כלל תופעה זו מאפיינת אנשים מבוגרים, אם כי היא עלולה להופיע גם אצל צעירים כשבמקרים אלה המקור לבעיה הוא גנטי.

 

סוגי ניתוח

מתיחת זרועות

 

ניתוחי מתיחות זרועות ניתן לחלק ל-2 סוגים בהתאם למיקום הצלקת או בהתאם להיקף הניתוח.

 

FAQ

 

מבחינת היקף הניתוח, ישנם ניתוחים שכוללים שאיבת שומן וישנם מקרים שבהם אין בכך צורך, כשההחלטה מתקבלת בהתאם לכמות תאי השומן העודפים באזור. מבחינת מיקום הצלקת, אפשרות אחת היא בבית השחי ואפשרות שנייה היא לאורך חלקה הפנימי של כל זרוע (ובמידת הצורך המשכתה אל צידי החלק העליון של החזה). האופציה הראשונה מתאימה כשכמות עודפי העור שיש להסיר מצומצמת יחסית, ואילו האופציה השנייה מאפשרת שינוי משמעותי יותר.

 

כיצד מתבצע

הניתוח?

 

ניתוח מתיחת זרועות נמשך כשעתיים ומתבצע תחת הרדמה מלאה.

 

FAQ

 

אם נדרשת שאיבת שומן, זה יהיה השלב הראשון בהליך הכירורגי. עודפי עור בזרוע ובבית השחי מוסרים דרך חתך בהתאם לסוג הניתוח ולמיקום הצלקת שנבחרה. בכל מקרה, הסרת הרקמות המיותרות מתבצעת בהדרגתיות, על סמך תכנון מוקדם קפדני ותוך זהירות מרבית על-מנת לא לפגוע במערכת הלימפה באזור, בכלי דם ובתאי עצב.

 

הכנות
לניתוח

 

כמו לקראת כל הליך כירורגי, ובוודאי לקראת כזה המתבצע בהרדמה מלאה, נדרשות בדיקות שונות.

 

FAQ

 

זאת על-מנת לוודא שהאדם יכול לעבור ניתוח ושאין מחלת רקע או בעיה פיזית שעלולה לסכן אותו. מרכיב אחר בהכנות לקראת ניתוח מתיחת זרועות הוא התכנון המדויק של ההליך, ובפרט מיקום הצלקת בהתאם למבנה הגוף הייחודי של האדם. מרכיב נוסף הינו קביעת כמויות העור שיוסרו על-מנת ליצור מראה מחמיא במיוחד שמתאים לאותו אדם וכאמור ההחלטה האם לבצע גם שאיבת שומן במסגרת הניתוח.

 

החלמה

 

לאחר מתיחת זרועות ברוב המקרים אין צורך באשפוז והמנותחים חוזרים לביתם כבר באותו היום.

 

FAQ

 

לאחר כשבוע יש לחזור למרפאה לצורך הסרת התחבושות. מומלץ בחום לפרגן לעצמכם מנוחה מלאה למשך שבוע עד שבועיים (אם כי באופן עקרוני ניתן בדרך כלל לחזור לעבודה שאינה מאומצת מדי כבר לאחר 3-4 ימים). בפרק זמן זה ייתכנו כאבים, שטפי דם, נפיחות, בצקות ושינוי תחושה בעור באזור. כמו כן ישנם מקרים שבהם תנועת הזרועות מוגבלת.
פעילות גופנית ניתן לבצע כעבור שבועיים-שלושה, אבל חשוב לעשות זאת בהדרגה ובעיקר בזהירות ותוך הימנעות מהפעלת לחץ חזק מדי על הזרועות.

 

האם הצלקות

יהיו נסתרות?

 

חשוב להבין שאף מנתח פלסטי לא יכול להבטיח צלקות נסתרות לחלוטין בעקבות ניתוח מתיחת זרועות.

 

FAQ

 

זאת משתי סיבות: ראשית הזרועות הן אזור שמטבע הדברים- חשופות. במדינה חמה כמו ישראל בה הלבוש הוא קצר וקליל, הזרועות אינן מכוסה חלק גדול מהזמן. שנית, כל גוף מגיב אחרת לחתכים וניתוחים ואין דרך לוודא מראש כיצד הוא יצטלק. יחד עם זאת במרבית המקרים, ובפרט כשהניתוח בוצע ע”י כירורג פלסטי מיומן שתכנן אותו היטב וביצע אותו ללא דופי, הצלקות לא ימשכו תשומת לב ומה שיובלט הן הזרועות המתוחות והחטובות.

 

סיכונים
וסיבוכים

 

סיכון אחד הוא כאמור הצטלקות לא אסתטית.

 

FAQ

 

סיבוך אחר בעקבות מתיחת זרועות הוא הצטברות תת-עורית של נוזלים – תופעה אשר נקראת סרומה ומובילה לאי נוחות ולנפיחות באזור המנותח (אם כי ניתן לטפל בה בהצלחה). סיבוכים נדירים הם פגיעה (זמנית או קבועה) בתחושה ונמק באזור.

 

תוצאות
הניתוח

 

תוצאות ניתוח מתיחת זרועות באות לידי ביטוי באופן מלא תוך מספר חודשים (עד חצי שנה).

 

FAQ

 

השינוי לטובה במראה הזרועות נשמר למשך שנים ארוכות, כל עוד האדם מקפיד על משקל יציב ואורח חיים בריא.

פלג גופה העליון של אישה עם יד מתוחה הצידה, ללא עודפי עור, לאחר ניתוח מתיחת זרועות