מידע כללי לגבי ניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת שדיים נמשך בין 40 דקות לשעה וחצי והוא נעשה בהרדמה מלאה.

מעוניינת לקבל מידע נוסף על תהליך הניתוח הגדלת חזה? לחצי כאן

מאיזה גיל אפשר לעבור הגדלת חזה?

ניתן לעבור ניתוח הגדלת שדיים לאחר תום גיל ההתבגרות, אבל במקרה כזה חשוב לקחת בחשבון הריונות עתידיים, הנקה, שינויים הורמונאליים, הזדקנות וכדומה שיכולים לשנות את גודל השד ולפעמים אף להעלות את הצורך בניתוח הגדלה חוזר.

אלו בדיקות צריך לעשות לפני הניתוח?

מכיוון שמדובר בניתוח בהרדמה מלאה תצטרכו להציג בפנינו אישור של רופא המשפחה שלכן שאתן כשירות ובריאות לעבור ניתוח הגדלת שדיים. בנוסף מבוצעות בדיקות דם בסיסיות, אק"ג וצילום חזה בתלות בגיל המטופלת ומצבה הבריאותי. לעיתים תדרשי להציג אישור מרופא מקצועי או להיבדק על ידי אחד מהמרדימים המעולים שלנו בפגישה ייעודית לכך טרם הניתוח. את כל המידע תקבלי בפגישת הייעוץ הראשונה.

מעוניינת במידע נוסף על ייעוץ בניתוח הגדלת חזה? לחצי כאן

מה הסיבוך השכיח ביותר בניתוח הגדלת שדיים?

סיבוכים סביב ניתוח הגדלת שדיים הם נדירים ביותר ובידיים שלנו עומדים על כ 3-4% מסך המנותחות. מתוך אלה שני הסיבוכים השכיחים ביותר הינם התקשות קופסית וסרומה מאוחרת (הצטברות נוזלים סביב השתל). לשני הסיבוכים יש פתרונות והם אינם מסכני חיים.

האם יש צורך להוציא תפרים?

תפרים בניתוח הגדלת שדיים הם תפרים שנספגים מעצמם בדרך כלל, לכן אין צורך להוציא אותם.

איך ארגיש לאחר הניתוח?

ישנם כאבים לאחר הניתוח, עוצמת הכאבים משתנה בין אישה לאישה וישנן נשים שאינן סובלות בכלל מכאבים. הכאבים פוחתים בהדרגה והם מורגשים בדרך כלל רק כאשר תרימו את הידיים שלכן מעל לגובה הכתפיים, לאחר כשבוע גם כאבים אלו ייעלמו. לאחר הניתוח השדיים שלכן יהיו רגישים למגע ולפעמים יש ירידה בתחושה רגישות זו, או הירידה בתחושה חולפות תוך מספר חודשים. נשים שעברו הגדלת שדיים מתחת לשריר מדווחות על תחושה של "שריר תפוס".

אלו סוגי שתלים קיימים בהגדלת שדיים?

בניתוח הגדלת שדיים ישנם מספר סוגים של שתלים שבהם המנתח בוחר להשתמש על פי העדפתו האישית וכמובן תוך התחשבות ברצונה של המטופלת. אנו משתמשים היום רק בשתלי סיליקון ג'ל מכיוון שמבחינה קוסמטית התוצאה שלו היא הטובה ביותר וקרובה למראה השד הטבעי. גודלם של השתלים נע בין 150 סמ"ק ל- 800 סמ"ק. לרוב נמליץ על שתלים קטנים יחסית על פי התאמה אישית למטופלת על מנת למנוע צניחה עתידית של השד המוגדל. שתלי הסיליקון מגיעים במספר צורות, צמיגויות ג'ל שונות ובמעטפות שונות. את כל המידע הרלוונטי תוכלי לקבל בפגישת הייעוץ לאחר שתבדקי באופן קפדני ויוצא לך פתרון המותאם לך באופן אישי.

למידע נוסף על בחירת גודל וצורת השד – לחצי כאן

ממה אני צריכה להיזהר לאחר הניתוח?

כדאי להימנע מפעילות ספורטיבית כשלושה שבועות לאחר הניתוח וכמובן לזכור שהשדיים רגישים מאוד ועדיף להתייחס לאזור בעדינות מרבית.

מתי אפשר לחזור לעבודה?

מומלץ לקחת מנוחה של שבוע לאחר הניתוח, בגלל החולשה והעייפות ואם כמובן תרגישי צורך ביותר זמן להתאושש ולנוח, הקשיבי לגוף שלך ועשי זאת.

האם ניתן לקיים יחסי מין לאחר הניתוח?

אפשר לקיים יחסי מין כשבועיים לאחר הניתוח, גם בגלל הרגשת החולשה והעייפות לאחר הניתוח, גם בגלל רגישות השדיים וגם בגלל שאסור בשום פנים ואופן להעלות את לחץ הדם. בפעמים הראשונות שאת מקיימת יחסי מין לאחר הניתוח בקשי מבן הזוג שלך להיות זהיר ועדין.

מתי יורדת הנפיחות?

לאחר הניתוח השדיים זקורים ונפוחים, עקב בצקת והצטברות של נוזלים סביב השתל, כאשר התופעות נעלמות השד מתחיל לקבל צורה הרבה יותר טבעית. גם הצלקות של הניתוח נראות מאוד בולטות ואדומות, אבל הן הולכות ומתבהרות עם הזמן עד שהן הופכות לכמעט בלתי נראות. בדרך כלל הנפיחות תגיע לשיא כחודש לאחר ניתוח ותעלם לחלוטין בחלוף 3 חודשים מהניתוח, אז נוכל לראות את המראה והגודל הסופי של השדיים.

כמה זמן מחזיקות תוצאות הניתוח?

ניתוח הגדלת שדיים עם שתלי סיליקון הינו ניתוח עמיד מאוד ותיהני מתוצאה נהדרת לאורך שנים רבות. הריונות והנקה עשויים לשנות את מבנה השד לאחר ניתוח וכן עליה או ירידה במשקל. 10 עד 15 שנים לאחר הניתוח תדרשי לשקול להחליף את השתלים. חשוב לזכור שהשד משתנה צונח ומתרוקן לאורך השנים יחד עם שאר הגוף גם ללא הריונות או שינויים במשקל.

ממה עשויים השתלים?

השתלים המודרניים עשויים מג'ל סיליקון בעל רמות צמיגות שונות. הג'ל מיוצר בסטנדרטים מחמירים ובטוח לחלוטין לשימוש רפואי. רמת הצמיגות השונה מאפשרת לנו להתאים את התחושה בשד המוגדל לרצון המטופלת (מוצק / רך). הג'ל מצוי בתוך מעטפת קשיחה השומרת על צורת השתל. קיימות מספר טכניקות ליצירת מעטפת זו. קצף פוליאוריטן הינו אחד מהחומרים המצוינים המרכיבים את מעטפת השתל.

האם שתלי סיליקון בטוחים לשימוש?

באופן כללי כן, אלו השתלים הותיקים ביותר ולאורך השנים הנוסחא שלהם השתפרה והשתכללה משמעותית. הסיכון המרכזי בשתלי סיליקון, שהוא אמנם נדיר מאוד, הוא דליפה או קרע בשתל שגורמים לג'ל הסיליקון לנדוד אל תוך רקמת השד ולבלוטות הלימפה בבית השחי. לרוב אין משמעות לנדידה זו למעט אי נוחות שעשויה להיווצר אם הגוש גדול מדי. בשנים האחרונות דווחה מחלה לימפופרוליפרטיבית ייחודית לנשים שעברו הגדלת שדיים עם שתלי סיליקון מחוספסים. מחלה זו לרוב שפירה והיא נדירה כל כך (תוארו רק 200 מקרים בעולם) שרשויות הבריאות בארץ ובעולם אינן רואות בה סיכון שצריך למנוע הגדלת שדיים עם שתלי סיליקון.

כמה זמן מחזיקים שתלי הסיליקון?

למרות שנהוג לחשוב שהם מחזיקים לנצח, המציאות מעט מורכבת יותר. כל השתלים נשחקים לאורך השנים, בגלל תנועתיות טבעית של הגוף. ניתן לבדוק את שלמות השתלים באמצעות MRI , ממוגרפיה או US. בחלוף שנתיים מהניתוח, אחת לשנה אנו נוהגים לזמן את המטופלות שלנו לביקורת שגרתית באמצעות US שמבוצע ע"י דר' שיין – מומחה לכירורגיה פלסטית בעל ניסיון רב באבחון שתלי סיליקון באמצעות US. בדיקה זו מאפשרת זיהוי חולשה של דופן השתל, קרעים, נוזלים סביב השתל וחשוב לא פחות – מאפשרת שיחה חופשית על מהלך ההחלמה ושביעות הרצון מהפרוצדורה.

מעוניינות לקרוא עוד על שתלי סיליקון? לחצי כאן

במה כרוך תהליך ההחלמה מניתוח הגדלת שדיים?

כמובן שבימים הראשונים החזה כואב ורגיש הרבה יותר אך בכל יום שעובר יש שיפור. המנותחות שלנו משתחררות לביתן ביום הניתוח לאחר הסבר מקיף ועם ליווי אחות צמודה. יש לנוח ולהרבות בנוזלים, החזרה לפעילות היא הדרגתית, כאשר בימים הראשונים אסור לבצע כל פעילות מאומצת. לרוב מספר ימים עד שבוע לאחר הניתוח ניתן לחזור לעבודה משרדית. יש ליטול תרופות משככות כאבים בצורה ליברלית על מנת למנוע סבל מיותר – אופטלגין הינו תרופה מצוינת לצורך כך. עליך ללבוש חזיית ספורט ייחודית שמספקת תמיכה איכותית למשך חודש לאחר הניתוח.

אם את מעוניינת לקרוא עוד על זמן ההחלמה מניתוח הגדלת חזה לחצי כאן

מה גודל הצלקות?

ככלל אורך הצלקות נע בין 3 ל 5 ס"מ בתלות במאפייני השתל ובמיקום החתך.
חתך מתחת לקפל השד יוצר צלקת שניתן לראות אך רק כאשר מרימים את השד פיזית כלפי מעלה, חתך בבית השחי אינו משאיר צלקות על השד עצמו וחתך מסביב לעטרת הפטמה משאיר צלקת מינימלית שאחרי זמן מסוים כמעט ואינה נראית.

למידע נוסף על סיכונים, סיבוכים וחזרה לשגרה בניתוח הגדלת חזה לחצי כאן

 

אולי יעניין אותך מיעד נוסף על: