שאיבת שומן סיכונים אפשריים

About Us Image

השומן שיש לנו בגוף ממלא תפקידים חיוניים מאוד – בין השאר ריפוד לאיברים פנימיים והעברת אותות בין תאים – אבל כשבאזור מסוים מצטברת כמות גדולה מדי שלו, רובנו ננסה לסלק אותו משם. הבשורה הלא טובה היא, שבמקרים מסוימים הדבר פשוט בלתי אפשרי: אם בנקודה כלשהי ישנם תאי שומן רבים, ובהקשר זה כדאי לדעת שפיזור תאים אלה בגוף נקבע על-ידי הגנים שלנו, גם דיאטה קפדנית ופעילות גופנית מתאימה לא יפתרו את הבעיה.
הבשורה הכן טובה היא, שניתוח לשאיבת השומן מעלים ביעילות גבוהה מצבורי שומן מכעיסים, מחטב את הגוף ומשפר את איכות החיים.
הניתוח נחשב בטוח ומאות אלפי בני אדם בכל רחבי העולם עוברים אותו בהצלחה מדי שנה. יחד עם זאת מנתחים פלסטיים אחראיים משתפים את המטופלים שלהם גם בסיכונים האפשריים, וזוהי בדיוק מטרת עמוד זה – לספק לכל מי ששוקל/ת לעבור הליך כירורגי לשאיבת השומן המציק תמונה מלאה כך שניתן יהיה לקבל החלטה מושכלת.

מדוע ישנה רמת סיכון מסוימת בשאיבת השומן?

כל הליך כירורגי, ובהתאם כל ניתוח פלסטי, טומן בחובו רמת סיכון מסוימת. חשוב להדגיש שהמקרים שבהם מתרחש סיבוך כזה או אחר נדירים, אבל כאמור כדאי להיות מודעים אליהם. בכל מקרה, במסגרת שאיבת השומן ישנו סיכון שנובע מהוצאת שומן מהגוף, וליתר דיוק בגלל העובדה שיחד עם אותו שומן מיותר שפוגע בדימוי העצמי שלנו מוצאים גם מהגוף גם חומרים חיוניים.

סיבוך אפשרי אחד של ניתוח שאיבת שומן הוא פגיעה במאזן התקין של הנוזלים בגופם של המנותחים, מכיוון שיחד עם השומן יוצאים גם נוזלים.
סיבוך שני הוא ירידה משמעותית ברמתו של ההמוגלובין. המוגלובין הוא חלבון חשוב מאוד שמעביר חמצן אל התאים בגוף האדם ורמה נמוכה מדי שלו עלולה לגרום למצוקות בריאותיות.

המפתח למניעת שני הסיכונים הנ”ל הוא הקפדה על שאיבת כמות מדודה של שומן, ולכן מומלץ בחום לעבור את הניתוח אך ורק אצל מנתח פלסטי בעל ניסיון יושרה גם יחד. איש מקצוע כזה ידע לאזן בין הרצון לשפר את האסתטיקה לבין החובה לשמור על הבריאות.