החלמה מניתוח הרמת חזה עם שתל

Thumbnail Image

לפני שאת מדברת איתנו,
את יכולה לדבר עם אחת שעשתה!

אחת הבנות שעברה אצלנו
הרמת חזה עם שתל, תשמח לדבר איתך
על החוויה בטלפון
רוצה?

Phone Call Icon

בואי לדבר עם אחת שעשתה

החלמה
מהניתוח

הרמת חזה עם שתל הוא הניתוח הפלסטי המומלץ למי שהחזה שלה הפך עם השנים גם לנפול וגם למרוקן, או שתמיד היה קטן ועם הזמן אבדה זקיפות הקומה ועל כן נוצר צורך בפתרון כולל.

FAQ

 

אם את שוקלת לעבור את הניתוח המשולב, שמוביל לשיפור משמעותי מאוד במראה החזה ובדימוי העצמי, קרוב לוודאי שחשוב לך להבין בדיוק מה קורה מרגע שמסתיים הניתוח. ראשית כדאי לדעת שההחלמה בעקבות הרמת החזה והגדלתו קלה יותר מכפי שנהוג לחשוב ובהשוואה לניתוחים אלה בעבר. שנית, מומלץ לקרוא את המידע המפורט במאמר זה ולפתח ציפיות מדויקות עוד לפני שתגיעי למפגש הייעוץ אצל המנתח הפלסטי (מפגש שבו הוא גם יסקור בפנייך את תהליך ההחלמה האינדיבידואלי שלך, בהתאם למאפיינים הספציפיים של ההליך הכירורגי שיבוצע עבורך).

מתי תחזרי
הביתה?

ניתוח הרמת חזה עם שתלים אורך כ-2-3 שעות, בהרדמה, ולעיתים דורש  גם אשפוז – לרוב של לילה אחד, כך שתוכלי לחזור לביתך למחרת יום הניתוח.

FAQ

 

חשוב להדגיש כי למרות שמדובר לכאורה בניתוח כפול, הן הרמה והן הגדלת חזה, בפועל מדובר בהליך כירורגי סטנדרטי שמנתח פלסטי מנוסה כמו ד”ר קליין כבר ביצע פעמים רבות בעבר ורכש בו מיומנות (שבאופן טבעי תבוא לידי ביטוי גם במקרה שלך). עוד כדאי לדעת כי ד”ר דב קליין פיתח טכניקה חדשנית המאפשרת לבצע את הרמת החזה בעזרת השתלים בלבד ותוך ביצוע “מניפולציות פנימיות” על רקמות השד והשריר בדרך לחזה מלא, זקוף ומרשים.

למה צריך לשים לב
בימים הראשונים
אחרי הניתוח?

לאחר הניתוח להרמת החזה והגדלתו יש להשתמש בחזייה ייעודית או בחבישת לחץ.

FAQ

 

את פרק הזמן המדויק שבו אמצעי זה חיוני יקבע המנתח בהתאם למאפיינים הספציפיים שלך כשבדרך כלל מדובר על כחודש (בהתחלה לאורך כל שעות היממה, ולאחר מכן רק כשאת ערה). כמו כן נשארים באזור המנותח נקזים כדי לאפשר הפרשה יעילה – בדרך כלל ליום או יומיים. כמו אחרי כל הליך כירורגי, ישנה רמה מסוימת של אי נוחות וגם כאב. רמת הכאב פוחתת בהדרגה עד שהוא נעלם כליל תוך שבוע, ובמהלך ימים אלה ניתן להיעזר במשככי הכאבים עליהם המליץ הרופא. בכל מקרה חשוב להקפיד על תנועה, הליכה והסתובבות גם בימים הראשונים, ולמרות הקושי המסוים, וזאת על-מנת למנוע היווצרות של דלקות בוורידים. מצד שני אין לבצע עבודות, ובוודאי לא כאלה פיזיות – כדאי לתת לגוף מנוחה כדי שיחלים ביעילות, כשההמלצה היא מעין חופשה של 10 ימים. כמו כן יש לישון על הגב או על הצד במשך מספר שבועות, כדי לא להפעיל לחץ מיותר על אזור החזה.

מתי תוכלי לחזור
לשגרה מלאה?

ההפוגה מהעבודה וממטלות הבית השונות נמשכת כאמור כ-10 ימים.

FAQ

 

לאחר פרק זמן זה – ואולי מעט יותר, בהתאם לתחושות האישיות שלך – ניתן לחזור לפעילות מינית סדירה. החזרה לשגרה מלאה לגמרי מושלמת כעבור כ-4-5 שבועות, כשאפשר גם לבצע שוב פעילות גופנית כולל כזו אינטנסיבית.

בכל מקרה הדגש העיקרי מבחינת החזרה לשגרה הוא להקשיב לגוף. תשומת לב מלאה לסימנים ולאיתותים שהוא משדר לך תבטיח שמצד אחד תוכלי לחזור למסלול החיים הרגיל בהקדם האפשרי ומצד שני לא תפגמי ביכולת של הגוף לעבור החלמה מלאה. במידה וישנם לבטים, תמיד ניתן ליצור קשר עם המרפאה, לשתף בתחושות ולקבל המלצות ספציפיות.

מה עלול
להשתבש?

כירורג פלסטי מנוסה ובעל יושרה מלאה משתף את המטופלות גם בסיבוכים האפשריים לאחר הרמת חזה עם שתל, כשמודגש הסיכוי המזערי להתרחשותם בפועל.

FAQ

 

בפרט חשוב להיות מודעת לכך שישנן תופעות לוואי טבעיות לאחר ניתוח פלסטי, ובפרט בחזה, אולם היקף חריג שלהן מחייב יצירת קשר עם הרופא שביצע את הניתוח. כך כשישנו דימום רב, נפיחות משמעותית שלא פוחתת, כאב עז שגם משככים לא מנמיכים את עוצמתו או זיהום (במהלך הניתוח תקבלי אנטיביוטיקה לטווח ארוך, כך שלא אמורים להיווצר זיהומים).

סיבוך נדיר אבל אפשרי הוא אובדן תחושה בפטמה/פטמות או בשדיים לפרק זמן ארוך במיוחד של מספר חודשים או אפילו לצמיתות. סיבוך בעייתי אף יותר הוא קופסית – מצב שבו נוצרת רקמת חיבור קשה מסביב לאחד השתלים. ישנן 4 דרגות של קופסית, ובאלה הקשות ייתכן שלא יהיה מנוס מניתוח נוסף שבו ישונה מיקומו של השתל או שהוא יוצא מהחזה.

מתי תוכלי לראות את
התוצאות המרשימות?

לאחר תום תקופת ההחלמה הראשונית, כשבועיים, תוכלי כבר להתרשם מצורתו החדשה של החזה.

FAQ

 

התוצאות המלאות מושלמות תוך כ-3 חודשים, ועוד כדאי לדעת שהצלקות העדינות מתמוססות תוך מספר חודשים כך שתוכלי ליהנות מחזה זקוף, בעיקר כזה שתואם את מידותייך.