שאיבת שומן ברגליים לפני ואחרי

About Us Image

הרגליים, ובעיקר הירכיים, הן אזור שקשה מאוד לחטב. במקרים רבים עם השנים מצטבר בחלק הזה של הגוף שומן מיותר ומתסכל, וגם כשמקפידים על אכילה מודעת ומאוזנת ועל ביצוע פעילות גופנית בתדירות המומלצת, עדיין לא מושגת המטרה. כשזה המצב, כדאי לשקול את האופציה של שאיבת שומן מהירכיים – הליך כירורגי אפקטיבי שמקנה לרגליים את המראה המבוקש ובכך משפר גם את הדימוי העצמי.

באילו אזורים מתבצעת שאיבת שומן מהרגליים?

כאמור האזור שבו שומן מיותר מתבלט לעין במיוחד ומשפיע במידה ניכרת על המראה הוא הירכיים. בנוסף לאפשרות של שאיבת שומן מהירכיים, ניתן לבצע שאיבת שומן גם מהברכיים, מהקרסוליים ומאזור השוקיים. ההחלטה מתקבלת בהתאם לרצונות של המטופלים ולניסיון המקצועי של הכירורג, המנתח הפלסטי, במקרה הזה ד”ר דב קליין, כשהמטרה היא מראה טבעי ומאוזן.

דגש חשוב נוסף בתכנון ההליך הכירורגי הוא כמות השומן שמוציאים מהגוף. כשמסתכלים על תמונות של אנשים שעברו שאיבת שומן ברגליים לפני ואחרי הניתוח ניתן לראות הבדלים משמעותיים. כדאי לשים לב שהשינוי המחמיא ביותר מושג לאו דווקא כשנשאבת כמות גדולה מאוד של שומן, אלא כשהרופא מצליח מצד אחד לחטב את הרגליים לכל אורכן ומצד שני שומר כאמור על איזון ועל פרופורציות מתאימות בין חלקי הרגל, וביניהם לבין שאר הגוף.

למי מתאים ההליך הכירורגי?

שאיבת שומן מהרגליים מתאימה למי שניסו לחטב את האזורים השונים בהן בעזרת ספורט ותזונה נכונה, ולא הצליחו. בנוסף נדרשת בריאות כללית תקינה, ועוד דבר שחשוב לבדוק הוא איכות העור – שצריך להיות גמיש מספיק כדי לא להפוך רפוי אחרי סילוק השומן המיותר.

השיטות השונות של שאיבת השומן

ישנן מספר שיטות של שאיבת שומן שמאפשרות להגיע למראה המבוקש. הבסיס הוא חתכים זעירים באזורים שרוצים להעניק להם מראה מחמיא יותר, ודרך חתכים אלה נשאב השומן המיותר. בחלק מהמקרים נעזרים בלייזר כדי להמיס את השומן לפני השאיבה כך שהיא תהיה קלה יותר. אפשרות נוספת היא להחדיר לירכיים, לברכיים ולשוקיים חומרים שממיסים שומן ומפרידים אותו מהרקמות.

ניתן לבצע שאיבה מהרגליים בהרדמה מלאה או בהרדמה מקומית. הניתוח נמשך עד שעתיים, כשהאורך המדויק הוא בהתאם לכמות השומן שמוציאים מהגוף.

הכנה לניתוח

ההיערכות לשאיבת השומן מהרגליים כוללת בדיקות דם וכן בדיקות נוספות, כדי לוודא שהניתוח לא מסכן את המטופלים. כמובן שבכל מקרה עוד במהלך מפגש הייעוץ נבחן המצב הרפואי הכללי, במטרה להעריך את היכולת של הגוף להתמודד עם הפעולה הפולשנית.

עוד דגש חשוב הוא להפסיק להשתמש בתרופות ובתוספים שמדללים את הדם – למשל גינקו בילובה, אומגה 3, אספירין ועוד – לאחר התייעצות עם רופא כמובן.

בנוסף, כשבוחרים לעבור שאיבת שומן ברגליים לפני ואחרי ההליך הכירורגי אסור לעשן במשך 3 שבועות, לפחות. המלצה זו תקפה לכל ניתוח פלסטי, והסיבה היא שהחומרים המזיקים שמצויים בכל סיגריה מקשים מאוד על הגוף להתאושש אחרי הניתוח ועלולים גם להוביל להצטלקות לא אסתטית.

החלמה אחרי שאיבה ברגליים

בדרך כלל אחרי ניתוח לשאיבת שומן מהרגליים יש צורך באשפוז של יום אחד, ולאחריו חוזרים הביתה. תופעות הלוואי העיקריות הן כאב מסוים ונפיחות. כדי לסייע בעיצוב האזור משתמשים בתחבושות ייעודיות, שגם מונעות בצקות. במרבית המקרים אחרי שבוע אפשר לחזור לעבודה ותוך כחודשיים אפשר לראות את השינוי במלואו.