שאיבת שומן לפני ואחרי

About Us Image

כשבאזור מסוים בגוף מצטברים תאי שומן רבים, התוצאה עלולה להיות דימוי עצמי נמוך בגלל המראה הרופס שנתפס כלא מחמיא. שאיבה של אותו שומן מיותר מובילה להצרת היקפים וחיטוב הגוף, מעלה את הביטחון העצמי ובעיקר משפרת את איכות החיים.
בעמוד זה תמצאו הסברים מפורטים אודות הניתוח היעיל, כולל תשובות לכל השאלות החשובות: למי מתאימה שאיבת השומן, מה כוללת ההיערכות לקראתה, איך נראית ההחלמה אחרי הניתוח, איך לשמור על התוצאות ועוד.

למי מתאימה שאיבת שומן?

ישנם לא מעט נשים וגם גברים שמסתכלים על תמונות של אנשים שכבר עברו שאיבת שומן לפני ואחרי הניתוח, רואים את ההבדלים המשמעותיים – ומטבע הדברים רוצים גם הם לעבור את ההליך וליהנות מהשינוי.

חשוב לדעת שלמרות האינסטינקט הראשוני לזהות שאיבת שומן עם השמנת יתר, הניתוח לא מתאים למי שמתאפיין בעודף משקל משמעותי. רק אצל גברים ונשים שהמשקל שלהם תקין, או מעט מעל לטווח הרצוי, אפשר לחטב אזור כזה או אחר, או מספר אזורים, על בסיס שאיבה של שומן. במקרים אלה, כשגם הקפדה על תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית הולמת לא מעלימים את אותו שומן מתסכל ועקשן, הניתוח יעשה זאת בקלות וביעילות.

המסקנה: אם מה שמציק לכם הוא לא קילוגרמים מיותרים אלא שומן מיותר שהצטבר באזור מסוים – שאיבה עשויה להתאים לכם מאוד.

מפגש הייעוץ לפני שאיבת השומן

אצל כל מי ששוקל את האופציה של לעבור שאיבת שומן לפני ואחרי קבלת ההחלטה ישנן לא מעט התלבטויות. הדרך הטובה ביותר לקבל תשובות ספציפיות על סמך המאפיינים הייחודיים של כל אחד ואחת היא להגיע למפגש ייעוץ – עם מנתח פלסטי שהוא גם בעל ניסיון רב וגם בעל יושרה מוחלטת.

איש מקצוע שכזה, במקרה שלנו ד”ר דב קליין, בוחן את מבנה הגוף, את עודפי השומן הנקודתיים הקיימים (אם הם אכן קיימים – ישנם גם מצבים שבהם אנשים רק מרגישים שנדרשת הצרת היקפים, אבל מבחן אובייקטיבי מגלה שאין צורך בכך, ואם הכירורג הפלסטי הוא מומחה שמכבד את עצמו ואת המקצוע, הוא ימליץ לא לבצע שאיבה), את הבריאות הכללית וגם את הפן הרגשי (פירוט על כך בהמשך).

על בסיס כל המידע שנאסף תקבלו המלצות שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה. המפגש הלא מחייב הוא גם הזדמנות מצוינת להתרשם מהמנתח הפלסטי ולבחור אם הוא יהיה זה שבידיו תפקידו את המלאכה ובעצם את הגוף שלכם.

שאיבת שומן לפני ואחרי

הפן הרגשי של שאיבת שומן לפני ואחרי הניתוח

אחד הדברים שכדאי לבדוק במסגרת מפגש ייעוץ הוא האופן שבו מתייחס המנתח הפלסטי לשאיבה. בפרט מומלץ לשים לב אם הוא מתמקד אך ורק בסוגיות טכניות, או אם ישנה התייחסות גם לפן הרגשי. כשעוברים שאיבת שומן לפני ואחרי הניתוח ישנם רגשות מורכבים מכל הסוגים, בעיקר כי מדובר באפשרות לשינוי דרמטי שמטבעה מעוררת ציפיות גבוהות (לפעמים גבוהות מדי, וחשוב למנוע ציפיות יתר כדי שלא תיגרם אכזבה). 

בהתאם מנתח פלסטי טוב יודע לשאוב שומן, אבל מנתח פלסטי מצוין הוא מי שמבין לעומק את התהליך הנפשי שעובר עליכם לאורך כל הדרך ומספק מענה גם לפן הרגשי.

מאילו אזורים אפשר לשאוב שומן?

האזורים הפופולריים ביותר לניתוח זה הם הבטן והמותניים (ובהתאם במקרים רבים ישנן תמונות של שאיבת שומן בבטן לפני ואחרי הניתוח). אצל נשים בדרך כלל תתבצע שאיבה אחרי הריונות ולידות, ואצל גברים חשוב לבדוק את מיקום תאי השומן העודפים – בתוך חלל הבטן או מחוץ לדפנות (רק במקרה השני מתאימה שאיבה).

עוד אזור שאפשר לחטב בצורה מוצלחת מאוד בעזרת ההליך הכירורגי הוא הירכיים. כמו כן מתבצעות שאיבות שומן מהזרועות, בצוואר, בגב, בברכיים ובשוקיים.

הכנות לפני שאיבת שומן

לפני שאיבת שומן, כמו לקראת כל ניתוח פלסטי, מתבצעות בדיקות שונות – בדיקות דם וכו’ – כדי לוודא שאין בעיה רפואית שעלולה לסכן את המנותחים.

דגש נוסף הוא הפסקת השימוש בתרופות או בתוספי תזונה שמדללים את הדם. בין השאר מדובר על תרופות כמו אספירין ועל תוספים כמו גינקו בילובה או אומגה 3. חשוב אפילו יותר להפסיק לעשן לפחות 3 שבועות לפני השאיבה – החומרים שמכילות הסיגריות מקשים על הגוף להתאושש ועלולים לגרום גם לצלקות לא אסתטיות.

איך מתבצע הניתוח?

שאיבת שומן מתבצעת באמצעות קנולה דקיקה שמחוברת למיכל שבו מצטבר השומן שמוציא מהגוף. בדרך זו אפשר לראות בדיוק מה הכמות שכבר נשאבה ולהימנע משאיבת יתר. חשוב להדגיש שמשרד הבריאות אוסר להוציא מהגוף יותר מ-6 ליטר שומן בבת אחת, ולמעשה, על-מנת לא לסכן את המנותחים, הכמות בפועל תהיה נמוכה אפילו יותר – תכנון נכון ובחירה מדויקת של הנקודה אליה מוחדרת הקנולה מאפשרים להגיע לתוצאות מרשימות גם בלי לשאוב כמות גדולה מאוד.

ניתן לבצע בניתוח אחד שאיבת שומן מאזור אחד או מספר אזורים. בחלק מהמקרים ההרדמה מקומית ובחלק כללית (בהתאם להיקף השאיבה).
עוד לפני השאיבה מוזרקת לאזור המטופל תמיסה ייחודית שכוללת גם חומרים מונעי כאב וגם חומר שמסייע להפריד את תאי השומן ומקל על השאיבה.

החלמה אחרי שאיבת שומן

כשבוחנים תמונות של שאיבת שומן בבטן לפני ואחרי הניתוח, ובעצם כל שאיבה שהיא, מתבלט לעין השינוי המחמיא – אבל חשוב לקחת בחשבון גם את תקופת ההחלמה הנדרשת.

בדרך כלל המטופלים משוחררים לביתם כבר ביום הניתוח, לאחר מספר שעות וכשהצוות מוודא שאין שום מניעה לכך. חזרה לעבודה אפשרית כעבור כשבוע, ואחרי כ-3 שבועות נוספים אפשר לחזור לשגרה מלאה כולל פעילות גופנית מאומצת.

מרכיב שחשוב לדעת הוא הצורך במכנסי לחץ או חגורת לחץ, בהתאם לאזור שבוצעה בו השאיבה. בדרך כלל השימוש באמצעי זה שמבטיח תוצאות מחמיאות במיוחד הוא למשך 3-6 שבועות.

מתי רואים תוצאות ואיך לשמור עליהן?

בתקופה הראשונה אחרי שאיבת שומן בבטן, בירכיים, במותניים, בזרועות או באזור אחר ישנה נפיחות מסוימת עקב הניתוח, כך שקשה לראות את התוצאות. אחרי כחודש וחצי מתחילים לזהות את השינוי, והוא מושלם כעבור חצי שנה – כשמסתכלים על תמונות של שאיבת שומן לפני ואחרי בדרך כלל נוצר רצון ליהנות תוך זמן קצר ככל האפשר משינוי דומה, אבל נדרשת סבלנות.

הקפדה על תזונה נכונה ופעילות גופנית מותאמת לאזורים שעלול להצטבר בהם שומן מיותר ישמרו על התוצאות ובעצם אין תאריך תפוגה לאימפקט של שאיבת שומן.

סיכום

שאיבת שומן היא הליך כירורגי פשוט יחסית, ובמיוחד הוא עובר בקלות כשהוא מבוצע בידיים מקצועיות ומנוסות במיוחד. מפגש ייעוץ יעזור לכם לבחור נכון את האזור או האזורים שאותם תחטבו באמצעות ההליך הכירורגי, ואת השינוי המשמעותי תוכלו למנף לטובת שיפור כולל באיכות החיים לכל המשך חייכם.