הרמת חזה בהרדמה מקומית

About Us Image

יש לא מעט נשים שמתבוננות בחזה שלהן ולא אוהבות את מה שהן רואות. במיוחד נוצרת עוגמת נפש אצל מי שמגלה שהשדיים שלה מתחילים לאבד את זקיפות הקומה שלהם ואולי אפילו כבר הפכו לנפולים – אחרי הריונות ולידות, בעקבות שינויים במשקל, בגלל הגיל ועוד. הפתרון קיים ומוכר: הרמת חזה, אבל מצד שני ישנו החשש מפני ניתוח בהרדמה מלאה, על כל המשתמע מכך. אם גם את חושקת בחזה זקוף ומרשים אבל נרתעת מהמחשבה על הרדמה כללית, הגעת למקום הנכון – כאן תוכלי למצוא מידע מפורט לגבי האפשרות של הרמת חזה עם הרדמה מקומית, ולהבין האם היא מתאימה גם לך.

היתרונות של הרמת חזה עם הרדמה מקומית

הרמת חזה בהרדמה מקומית מתאפיינת ב-3 יתרונות עיקריים:

א. סיכון מופחת – אי אפשר להתעלם מהעובדה שהרדמה מלאה עלולה להוביל לתופעות לוואי (הקאות, בחילות ועוד) וגם לסיבוכים משמעותיים. בחלק מהמקרים ישנה פגיעה פיזית (למשל בקנה הנשימה) ובמקרים אחרים תיתכן פגיעה קוגניטיבית. אמנם מבחינה סטטיסטית מדובר בתופעות נדירות, ובמיוחד כשלצד המנתח הפלסטי נמצא רופא מרדים מיומן ומנוסה (כפי שקורה בכל הרמת חזה במרכז הרפואי ד”ר קליין), אבל אם את שונאת סיכונים האופציה של הרדמה מקומית מתאימה במיוחד.

ב. התאוששות מהירה – בזכות העובדה שאין צורך להתעורר מהרדמה מלאה. במרבית המקרים תוכלי לחזור הביתה כבר ביום הניתוח.

ג. תקשורת עם המנתח – תחת הרדמה מקומית מתאפשרת תקשורת עם הרופא ואפילו שותפות מסוימת בהליך ובחוויה. הערות תורמת גם לסילוק החששות בזכות תחושת השליטה הטובה יותר בסיטואציה.

הרמת חזה בהרדמה מקומית – חסרונות

כשמקבלים החלטה כמו חשובה תחת איזה הרדמה לבצע הרמת חזה, רצוי כמובן לקחת בחשבון לא רק את היתרונות אלא גם את החסרונות.

החיסרון הבולט ביותר הוא שהניתוח מתארך. חיסרון נוסף הוא המודעות לביצוע ההליך הכירורגי, וישנן נשים שהדבר עלול להיות להן לא קל. בכל מקרה כדאי לזכור שלרופא המנתח יש שליטה מלאה על מינון החומר, כך שגם הרדמה מקומית מבטיחה אפס כאבים תוך כדי הרמת החזה.

מהם ההבדלים בין סוגי ההרדמות?

הרדמה כללית היא פעולה שמטרתה היא לא שינה, אלא אובדן הכרה מבוקר. הרדמה מקומית לעומת זאת מונעת תחושת כאב באזור ספציפי בגוף, במקרה זה החזה כמובן. הדרך היא נטרול פעילות מערכת העצבים במקום המנותח, והחומרים שמאפשרים זאת ניתנים בדרך כלל בזריקה.

כיצד מתבצעת הרמת חזה ללא הרדמה מלאה?

אין הבדל מהותי בין הרמת חזה בהרדמה מקומית לבין ניתוח זה בהרדמה כללית מבחינת אופן ביצוע ההליך הכירורגי. 

עבור שדיים נפולים שהם גדולים מספיק (בהתאם לטעם שלך, כמובן, וגם על בסיס התבוננות מקצועית של מנתח פלסטי מיומן), הפעולות שמתבצעות הן הסרת רקמות עור עודפות ועיצוב רקמות שד כדי להעניק לו מראה זקוף. אם השדיים גם קטנים משולבת בהרמת החזה גם הנחת שתלים ובאופן טבעי הניתוח הופך למורכב יותר. 

מצב נפוץ אחר הוא שילוב בין חזה רפוי וכבד מאוד. במקרים אלה ההמלצה עשויה להיות הרמת חזה משולבת בהקטנת החזה.

כמה זמן אורכת ההחלמה אחרי הרמה בהרדמה מקומית?

ניתוח הרמת חזה עם הרדמה מקומית מאפשר לך לחזור הביתה כבר ביום הניתוח. ההחלמה נמשכת בין שבוע ל-10 ימים, ותוך כחודשיים כבר תוכלי לראות את מלוא השינוי, או לפחות את רובו, וליהנות מהחזה שרצית ומאיכות החיים שחלמת עליה.