ביטוח בריאות

About Us Image

אחד הדברים שמבדילים את ישראל ממדינות אחרות, כולל מדינות מערביות מסוימות, זה שאנחנו הישראלים, נהנים משירות ביטוח בריאות ממלכתי, כלומר, אנחנו נהנים משירותי בריאות שהמדינה מסבסדת דרך ביטוח בריאות שאנחנו רוכשים בקופות חולים. כך אם חס וחלילה קורה לנו משהו, הרי שאנחנו נקבל טיפול ולא נידרש לשלם עליו, אלא רק את הסכום שאנחנו משלמים מדי חודש לקופה.

אך מרבית הישראלים לא מסתפקים בכך והם מחזיקים ברשותם גם ביטוח בריאות פרטי. מדובר על פוליסת ביטוח שהם יכולים לרכוש מחברת הביטוח בהתאם למה שהחברה מציעה, בהתאם לגיל ולמצב הבריאותי שלהם.

פוליסת ביטוח בריאות מאפשרת להם לקבל מגוון רחב של שירותים, שהקופה לא תמיד מספקת וכן בתנאים הרבה יותר אטרקטיביים, כלומר, תורים יותר מהירים, הם יכולים לעבור טיפולים אצל  רופאים באופן פרטי, הם יכולים לעבור ניתוחים וטיפולים במרפאות הרבה יותר חדשניות ונעימות ועוד.

על פניו, יהיו שיטענו שאם יש לנו ביטוח דרך קופת חולים זה אמור להספיק. הרי אנחנו משלמים עבורו כל חודש ואנחנו יכולים לקבל בעזרתו מגוון רחב של טיפולים ושירותים. אם חס וחלילה קורה לנו משהו ואנחנו צריכים להתאשפז ולעבור ניתוח, הקופה דואגת לנו. כנ”ל לגבי תרופות ודברים אחרים. אך כפי שנוכל לראות בחלק הבא של המאמר, זה לא מספיק, שכן יש מקרים רבים בהם הקופה לא מבטחת אותנו, ולכן עדיף לנו להחזיק גם ביטוח פרטי.

חשוב להדגיש, כל אחד יכול לעשות ביטוח פרטי (אלא אם יש סיבה רפואית שמונעת זאת והחברה איננה מוכנה לבטח אותנו), הביטוח הוא לאורך זמן וניתן לממש אותנו לצרכים שונים. הכל כמובן בהתאם לסוג הפוליסה ולתנאים שכלולים בה.

מדוע חשוב להחזיק גם ביטוח פרטי

ביטוח בריאות פרטי מאפשר לנו לקבל מגוון שירותי רפואה, שקופת חולים לא בהכרח תהיה מוכנה לממן בעצמה. למשל, אם אנחנו רוצים או צריכים לעבור ניתוח פלסטי מסוים או טיפול אסתטי, לא בטוח שקופת חולים תהיה מוכנה לספק לנו אותו, לא בטוח שהיא תהיה מוכנה לשלם עבורו, מה עוד שאם כן, אז נהיה חייבים לעבור את זה אצל רופא מטעמה או בבית חולים ציבורי.

לעומת זאת, ביטוח פרטי מאפשר לנו לעבוד עם מגוון רחב של רופאים שהחברה עובדת איתם, אנחנו יכולים לברר זאת לפני שאנחנו מגיעים לרופא או לפני שאנחנו מחליטים לעבור טיפול, וכן במידה והפוליסה שלנו מכסה זאת, אז אין סיבה שחברת הביטוח לא תכסה זאת באופן מלא או חלקי.

זו רק דוגמא אחת מיני רבות, מדוע משתלם לנו להחזיק ביטוח פרטי. צריך לומר, הביטוח מאפשר לנו לקבל טיפולים ובדיקות באופן הרבה יותר מהיר, יותר יעיל ואצל רופאים מומחים בכל תחום ותחום, על פי הצורך.