פיסול פנים

שיטת פיסול הפנים
מתוך ניסיונו באלפי מנותחים ותצפיות שערך במהלך השנים, נולדה השיטה החדשה של ד”ר קליין, שיטת פיסול הפנים – מתיחת פנים ללא ניתוח – טיפול אשר במהלכו מוחזר המראה הצעיר והרענן לפנים. בשיטה זו ממלאים ומדגישים את התווים היפים והמוצלחים בפנים, אשר טושטשו עם השנים, עקב קמטים וירידת נפחים. שיטה זו, מאפשרת הצערת מראה הפנים והשבת החיוניות ללא צורך בניתוח, כל זאת בהתאמה אישית למנותחת על פי דפוסי התבגרותה ורצונה. 
בפיסול הפנים, ראשית מוגדרים ומאופניים מבנה הפנים ותהליכי ההתבגרות הספציפיים למטופלת, כאשר היא מצידה מביעה את ציפיותיה ומגדירה את האלמנטים שברצונה לשנות ולשפר. תהליך הזדקנות העור הינו תהליך מורכב והדרגתי. במהלכו הדרמיס מידקק, ריכוז הקולגן והאלסטין, השומרים על גמישות העור יורדים, רשת הקולגן התומכת בפנים נחלשת, ריכוז המים ברקמה יורד, כיסי השומן המצויים בפנים באזור הלחיים ומקנים להם את המראה הצעיר והרענן, מתדלדלים וצפיפותם יורדת. התוצאה? עור דק, יבש, ומקומט. תהליך פיסול הפנים מתבצע תוך שימוש בשילובים שונים של חומרי מילוי והזרקות בעלי תכונות שונות, המאפשרים קבלת תוצאה מרבית. בשיטה זו כל חומר מוזרק בעומק שונה של העור וכך מאפשר מקסום התוצאה. בעומק מוזרקים החומרים הסמיכים והצמיגיים יותר, ובשטחי יותר מוזרקים החומרים הדלילים והאלסטיים. החומרים הסמיכים מהווים עמודי תווך ויסודות – מעין בסיס איתן התומך בקמט, ומונע את שקיעתו. החומרים בעלי הצפיפות הנמוכה יותר מאפשרים הזרקה שטחית ומדויקת לכל קמט. תכונה זו של החומר מאפשרת הזרקה לדרמיס השטחי ובכך מתאפשרת מתיחה מלאה של כל הקמטוטים גם השטחיים ביותר וטשטוש מרבי של אותם קמטים שנחצבו בעור. שיטת פיסול הפנים מאפשרת העלמת קמטי הבעה דינמיים וסטטיים, מילוי שקעים בפנים, בניית עצמות לחיים, הדגשת קו לסת שטושטש, הרמת זוויות הפה, עיצוב שפתיים, תיקון א-סימטריות בפנים ועוד.
מידע נוסף אודות- מה כוללת שיטת פיסול הפנים?

התהליך

מה קורה לפנים עם ההתבגרות?
עם ההתבגרות אנו רואים מעין נפילה של עור הפנים, צניחה כלפי מטה, היווצרות קפלי עור, מעין עודפי עור, ספיגת נפחים בפנים הגורמת לשקעים וטשטוש מסגרת הפנים, העלמות קו הלסת, העלמות קמירות הרקמה הרכה באזור הלחיים והגבות צונחות קרוב לעפעפיים. העור נעשה דק, בלתי גמיש וחסר ברק. מרקם העור מאבד מאחידותו עקב הופעת כתמי פיגמנט שונים. כתוצאה מתהליך זה נוצר מראה עייף תמידית, מראה חולני, כעוס, מראה מבוגר.

למה זה קורה?
העור האנושי מורכב משלש שכבות: השכבה התת–עורית, היפודרמיס, שהיא העמוקה שבהם, מכילה שומנים, רקמות חיבור, כלי דם ועצבים:
הדרמיס: השכבה האמצעית – כוללת כלי דם, עצבים, שורשי שיער ובלוטות זיעה.
האפידרמיס: השכבה העליונה ביותר היא המשמשת חוצץ בין הגוף והעולם החיצוני, מונעת אידוי מים מהגוף ומגינה בפני נזקים.
עם חלוף השנים, חל שינוי בכל אחת משכבות העור. תאי האפידרמיס הופכים דקים ורופפים יותר. הקשרים הרופפים בין התאים גורמים לכך שהלחות מתאדה מהתאים, מה שיוצר עור יבש. תאי העור מתחלקים באיטיות רבה יותר ומדי עשור מספר תאי העור צונח בכ-10 אחוזים. תהליכים אלו מונעים מהעור לרפא את עצמו ביעילות ולכן העור נראה במרקם דק יותר השפעת תהליכי ההזדקנות על התאים בשכבת הדרמיס מורכבת יותר: לא רק שהשכבה הזו הופכת דקה יותר, (כמו האפידרמיס) אלא שגם כמות הקולגן והאלסטין– שני המרכיבים המעניקים את גמישות העור – הולכת ופוחתת. בנוסף לכך, בשכבה התת עורית, קיימת ספיגה של תאי השומן והם מתמעטים. שינויים אלה גורמים לעור להתרופף ולהתקמט. במקביל בלוטות החלב שבעור גדלות, אך מייצרות פחות חלב, כן גם נוצרת הפחתה ביצירת הזיעה. תהליכים אלה מחמירים את היובש בעור. הירידה בגמישות העור,התרופפותו, היווצרות קמטים וגם יובש מוסיפים למראה חסר הברק. חשיפה לאור על סגולי (UVA ; UVB ) מקרני השמש– תורמת לכ-90% מהזדקנות העור. אצל אלה החשופים לקרינת השמש תהליך הזדקנות העור מואץ וקמטים ראשונים מופיעים כבר בעשור השלישי לחייהם. קרינת השמש גורמת להתפרקות מואצת של הקולגן, הוא החומר המאפשר את האלסטיות של העור.

האבחון
פיזיולוגית הזדקנות הפנים הינה אישית ומשתנה מאדם לאדם, לדוגמא: ישנם אנשים בהם ראשית ההתבגרות מתבטאת בצניחת גבות, אצל אחרים נוצרים שקעים בלחיים וישנם כאלו בהם טשטוש קו הלסת ורפיון הצוואר מתבטאים תחילה. לכן, טרם התחלת הטיפול, יש לבצע תהליך אבחון מדויק המותאם לכל מטופל. 
מומלץ מאוד להביא מספר תמונות תקריב של הפנים מהעבר מלפני עשור או שניים. תהליך האבחון מתבצע במספר שלבים:

  • אבחון על ידי יועצת מקצועית שעברה הכשרה מיוחדת לכך על ידי ד”ר קליין.
  • סדרת צילומים דיגיטליים ממוחשבים, סטטיים ודינמיים של הפנים בזוויות מרובות.

תהליך הפיסול
תהליך פיסול הפנים מתבצע על ידי טיפול במספר מישורים: החזרת נפחים ומילוי שקעים, הדגשת מסגרת הפנים, החלקת קמטים וקמטוטים ורענון מרקם העור.

החומרים

באילו חומרים משתמשים?
נעשה שימוש במגוון חומרי מילוי כגון: נגזרות שונות של חומצות היאלורוניות בעלות סמיכויות שונות, נגזרות של קולגן, חומרים על בסיס תרכובות של סידן, הזרקת שומן עצמי ותאי גזע. כמו כן נעשה שימוש בבוטוקס לטיפול בקמטי הבעה בעלי מרכיב דינמי. על מנת לטפל במרקם העור, מבוצע טיפול בפילינג בינוני בטכניקת PDK, דו שלבי או תלת שלבי. טיפול זה גורם לקילוף עדין ומבוקר של הדרמיס, המאפשר טשטוש כתמי פיגמנט בפנים וקבלת גוון אחיד, טשטוש והחלקת קמטוטים עדינים בעיקר באזורים סביב השפתיים ועל פני העפעפיים, טשטוש שרידי חטטי אקנה וצלקות ישנות וסגירת נקבוביות פעורות.

מהי חומצה היאלורונית?
חומצה היאלורונית משמשת ברפואה האסטתטית כחומר למילוי שקעים וקמטים בפנים. חומר מילוי זה תואם לחומצה ההיאלורונית הקיימת באופן טבעי ברקמות גופנו. חומצה היאלורונית הינה פוליסכריד (שרשרת של סוכרים) טבעית המופרשת ע”י תאים הנקראים פיברובלאסטים וממלאת את החלל הבין תאי של הרקמות השונות ומעטפת העור בגופנו. החומצה ההיאלורונית חיונית לרקמות השונות ומעניקה לחות לעור.  בנוסף, היא משמשת בסיס לחלבונים חשובים כדוגמת הקולגן ואלסטין המעניקים לעור נפח, חוזק וגמישות. 
עם השנים, מאגרי החומצה ההיאלורונית, הקולגן וחלבונים נוספים בגופינו מתדלדל. כתוצאה מכך, העור מאבד מנפחו, מגמישותו ומחיוניותו. כתוצאה מכך, מתקבלים שקעים בפנים וקמטים הגורמים למראה המבוגר והעייף.

כיצד פועלת החומצה ההיאלורונית ברקמה?
לחומצות ההיאלורוניות פעילות משולבת: מכנית וביולוגית.

אפקט מכני: נוצר ממסת החומר המאפשרת מילוי מדויק של שקעים בפנים ומתיחת קמטים. חלבון החומצה ההיאלורונית עובר פירוק הדרגתי ברקמה לאחר תקופה של בין שנה לשלוש שנים. בהתאם לסוג החומר, סמיכותו והאיזור המטופל.
אפקט ביולוגי: מספר תהליכים המתרחשים בו-זמנית עם חדירת החומר לרקמות:

  • גירוי התאים הפיברובלסטיים האחראיים ליצור קולגן והגברת פעילותם, משפיע על עליה בכמות הקולגן הטבעי הרקמתי.
  • גירוי פנימי של הדרמיס מחולל שיפור בתכונותיו האלסטיות ומעצב מראה רענן וצעיר.
  • החומצה ההיאלורונית בעלת יכולת לקשור מולקולקולת מים ובכך מסיעות למתיחת ומיצוק העור. אפקט זה, ממשיך זמן רב, גם לאחר פירוק החומר.

כמה נסיון יש בטיפול בחומצה היאלורונית?
חומצה היאלורונית נכנסה לשימוש ברפואה אסתטית בתחילת שנות ה 2000 ואושרה לשימוש לצרכים קוסמטיים בארה”ב ע”י ה FDA בשנת 2003. מאז היא משמשת חומר המילוי המשמש למילוי נפחים והחלקת קמטים הפופולארי ביותר בעולם, בין היתר בזכות בטיחות השימוש בו. ההערכה היא כי יותר מ 30 מיליון מטופלים ברחבי העולם טופלו בחומצה היאלורונית למטרות אסטטיות.

כיצד מופק החומר וכיצד מתפרק?
החומרים מבוססי חומצה היאלורונית מופקים ממעטפת חיידקית בשיטות של הנדסה גנטית וכמעט זהים לחומר המצוי דרך קבע בגוף. הפירוק נעשה ע”י חלבון ספציפי ברקמות הגוף הנקרא היאלורונידאז (Hyaluronidase). חלבון זה מופק בתנאי מעבדה אף הוא, וניתן להשתמש בו במקרים מסוימים ע”מ לפרק את החומר שהוזרק לגוף.

מהם סוגי החומצות ההיאלורוניות?
קיימים סוגים רבים ושונים של חומרי מילוי המבוססים על חומצה היאלורונית והשמות המסחריים רבים. התכשירים השונים נבדלים ביניהם במספר תכונות עיקריות: ריכוז החומר וגודל חלקיקי הג’ל: תכונה הקובעת את סמיכות וצמיגות החומר וכתוצאה, ככל שהחומר המוזרק סמיך יותר הוא מתאים למילוי שקעים ולקמטים עמוקים יותר. החומרים שונים זה מזה במבנה המולקולרי הרקמתי ומתחלקים לחומרים מוצלבים ובלתי מוצלבים.

חומרים מוצלבים: אפקט ההצלבה מעכב את פירוק החומר מכיוון שהוא הופך אותו לעמיד יותר להשפעת האנזימים האחראיים לפירוקו, כך שטווח הפעולה של החומר ארוך יותר.
חומרים לא מוצלבים: בקבוצה זו ריכוז החומר הוא שקובע את משך פעילות החומר.

האם תיתכן אלרגיה לחומר זה?
חומרי מילוי על בסיס חומצות היאלורוניות נחשבים לבטוחים מאוד לשימוש ואינם כרוכים בסיכון לתגובות אלרגיות. למעט מקרים נדירים. עקב בטיחותם אין צורך בביצוע טסט עורי לפני הטיפול.

מהו בוטוקס?
בוטוקס הינו חלבון המופק מחיידק הקיים בטבע. חלבון זה, הנקרא בוטוליניום, חוסם את העברת התשדורת בין העצב לשריר ובכך נמנעת פעולת השריר. בוטוקס מצוי בשימוש הרפואה משנת 1987. תחילה נכנס לשימוש ברפואה בתחום רפואת העיניים, כטיפול בפזילה. (ע”י חסימת התשדורת בין העצב לשריר נמנעה התכווצות השריר אשר גורם לפזילה).ובתחום הנוירולוגיה כטיפול בדיס-טוניות (מצבים של התכווצות בלתי רצונית של קבוצת שרירים) וכטיפול להרפיית שרירים במצבים ספסטיים שונים. בתחום הרפואה האסטטית הבוטוקס נכנס לשימוש בשנת 1993. על ידי הרפיית שרירים באזור המצח והעיניים מאפשר החלקת קמטים דינמיים קיימים(קמטי הבעה) ומניעה של היווצרות חריצים בעור, בעתיד.

מנגנון פעולתו: קמטי הבעה נוצרים מהתכווציות חוזרות ונשנות של שרירי ההבעה בפנים. בוטוקס פועל על ידי החלשה, הרפייה ונטרול ממוקד של חלקי שרירים אלו בפנים, ובכך מאפשר החלשת קמטים בעלי מרכיב דינמי, כך שטיפול בבוטוקס גורם להחלקת הקמטים הקיימים ומניעת קמטים או חריצים עתידית.
האזורים הקלאסיים לטיפול בבוטוקס הם: הקמטים הרוחביים במצח, קמטי הזעף בין הגבות, קמטים סביב העיניים ובאזור העפעפיים. כמו כן בהתאמה אישית ,ניתנים לטיפול גם איזור קו הלסת, קמטי המריונט בזוויות הפה, החריצים מעל השפתיים והגידים בצוואר.
פעילותו המניעתית: הזרקה חוזרת של בוטוקס הינה בעלת אפקט מניעתי ומשמרת את המראה החלק של הפנים, היות ומונעת החרצות והעמקת קמטי ההבעה בדרמיס.

האם בוטוקס מתאים לכל סוגי הקמטים?
בוטוקס מתאים לטיפול בקמטים דינמיים, קמטים הנוצרים בעקבות הבעות פנים חוזרות ונשנות. הבוטוקס לא מטפל בקמטים סטטיים אשר לא מושפעים מתנועות שרירי הפנים או לטיפול בקמטים עדינים הנובעים ממבנה העור.

כיצד מתבצע הטיפול בבוטוקס?
לאחר אבחון אישי של תבנית ההתבגרות הספציפית למטופל, מתבצעת הזרקת הבוטוקס במספר מוקדים לאורך השריר. עם תום הטיפול, תיתכן אדמומיות קלה באזור ההזרקה אשר חולפת תוך שעות ספורות. השפעת האפקט מחליק הקמטים של הבוטוקס, תורגש תוך כחמישה ימים מרגע ההזרקה.

מהו משך פעולת הבוטוקס?
השפעת הבוטוקס נמשכת בין שלושה לשמונה חודשים והיא משתנה בין אזורי ההזרקה השונים. באזורים בעלי תנועתיות מועטה יותר השפעת הבוטוקס ממושכת יותר ביחס לאזורים בעלי תנועתיות רבה, גם אצל אותה המטופלת.משך השפעת הבוטוקס שונה מאדם לאדם.

הזרקות חוזרות: עם חזרה על פעולת הבוטוקס, ניתן לרווח את פרקי הזמן בין הזרקה להזרקה, כלומר משך פעילות הבוטוקס ארוך יותר. הסיבה לכך היא כפולה הן עקב הסיבה ההתנהגותית, בה “לומד “המטופל להמעיט בתנועות שרירי הבעה אלו והן עקב החלשות השריר.
קלות הטיפול, בטיחותו והתוצאה האסטטית המוצלחת, הפכו את הטיפול בזריקות בוטוקס לטיפול האסתטי הפופולארי ביותר בעולם. שנים של טיפולים הראו כי זריקות בוטוקס הינן טיפול בטוח. תופעות לוואי: נפיחות באזור ההזרקה, שטפי דם קטנים מדקירות המחט ולעיתים כאבי ראש קלים. הספרות מתארת אפשרות לאסימטריה (בד”כ קלה) במראה הפנים, וצניחה קלה של הגבות. סיבוכים אלו בהזרקת בוטוקס הינם נדירים ביותר וקלים בד”כ לתיקון והחשוב ביותר נעלמים תוך מספר שבועות.

הזרקת תאי גזע ושומן עצמי

שומן עצמי ותאי גזע
שומן עצמי משמש ברפואה האסטטית כחומר למילוי שקעים והחלקת קמטים בפנים. במהלך טיפול זה נלקח שומן מאיזור אחד בגופו של המטופל, האיזור התורם, ומוחדר באמצעות הזרקה, לאיזורי השקעים בפנים

כמה ניסיון קיים בטיפול בשומן עצמי?
 קיימים דיווחים על שימוש בשתלי שומן עוד מהמאה ה – 19. השימוש בטכניקה זו למטרות אסתטיות, כדוגמת מילוי שקעים והחלקת קמטים בפנים, הפך לנפוץ בעיקר במקביל להתפתחות טכניקת שאיבת השומן בשנות ה – 80. בשנים אלה נוכחו ביתרונות של השימוש בשומן עצמי, של המטופל והיכולת לתקן שקעים גדולים וקמטים עמוקים באופן הטבעי ביותר.

מה הם תאי גזע?
תאי גזע אלו תאים צעירים מאוד, בלתי ממוינים, בעלי תכונות ייחודיות התורמות לפוטנציאל הקליטה של תאי השומן ברקמה. תחום זה של הזרקת שומן לפנים התפתח מאוד עם הגילוי כי החומר השומני הנשאב עשיר בתאי גזע. לאחר עיבוד השומן שנשאב ניתן להזריק חומר שומני עשיר בתאי גזע התורמים לשרידות גבוהה של תאי השומן המוזרקים, בד בבד, תורמים לשיפור באיכות העור.

כיצד מתבצע הטיפול?
הטיפול למילוי השקעים בפנים מבוצע בחדר הטיפולים במרפאה. בתחילת הטיפול מבוצע תכנון מדויק של האזורים המיועדים לטיפול ושל האזור התורם, על פי רוב, בטן תחתונה, מותניים או ירכיים חיצוניות. לאחר סימון האזור, מבוצע חיטוי יסודי של האזור, התהליך מבוצע בתנאים סטריליים. האזור מורדם מקומית. השומן נשאב באמצעות צינורית דקה ונאסף במיכל מיוחד וסטרילי. השומן עובר תהליך של סינון וריכוז, לצורך מיצוי מרבי של תאי השומן והעשרתם בתאי גזע. עם סיום הפקת תאי השומן, הם מוחדרים באמצעות קנולה מיוחדת לאזורי הפנים הייעודיים. האזורים העיקריים המתאימים לטיפול בשומן עצמי הם, אזורי הלחיים, בעיקר לשם יצירת תוספת נפח טבעית, השקעים ואיזור הרקות, הקפל בין האף לפה, השקעים מתחת לעיניים ועוד.

תהליך זה של שאיבת שומן מהאזור התורם והחדרתו אל האזורים המיועדים בפנים, אורך כחצי שעה. מבוצע במרפאה, בהרדמה מקומית של האזור התורם. לאחר התהליך המטופלת משוחררת לביתה ללא צורך בתקופת התאוששות, ניתן לחזור לפעילות רגילה ומלאה, כולל פעילות גופנית. לאחר הפעולה תיתכן נפיחות קלה באזור המטופל ויתכנו שטפי דם. תופעות אלו חולפות תוך ימים ספורים עד שבוע. טיפול בשומן עצמי ותאי גזע, הינו טיפול בטוח ויעיל. מאחר שנעשה שימוש בשומן עצמי של המטופל, אין סיכון לתגובה אלרגית או לדחיית רקמת השומן.

מה משך תוצאות הטיפול?
משך תוצאת הטיפול הינה אינדיבידואלית, משתנה ממטופל למטופל וגם באותו המטופל משתנה בין אזורי ההזרקה השונים. בכל טיפול כ 30-70% מהשומן המוזרק נקלט באזור המטופל והופך לחלק מהרקמה, כלומר משמש כמילוי קבוע. יש להדגיש שלשומן ולתאי הגזע המוחדרים אפקט ביולוגי על הרקמה, התורם לשיפור איכות העור. הערכת כמות השומן שנקלטה מבוצעת כחצי שנה לאחר הפעולה. במידת הצורך בעיתוי זה, כעבור כחצי שנה, חוזרים על פעולת הזרקת השומן.

פילינג
פילינג הוא קילוף מבוקר של שכבות העור העליונות, במטרה לעורר יצירת שכבות עור צעירות ורעננות יותר.

טכניקות שונות לקילופי עור מצויות בשימוש מאות שנים ונוסחאותיהם הסודיות הועברו מפה לאוזן. טכניקת הפילינג הרפואי הוגדרה לראשונה באופן מדעי לפני כ  100 שנים. החומרים הנפוצים ביותר לקילוף פנים על ידי רופאים המתמחים בכך הם החומצה הגליקולית (glycolic acid) בריכוזים של 50 עד 70 אחוזים לקילוף שטחי של העור והחומצה הטריכלורואצטית TCA=trichloroacetic acid)על פי רוב בריכוז של  35 אחוזים לקילוף בינוני. ד”ר קליין פיתח טכניקת פילינג ייחודית רב שלבית, המכילה נוסחאות מורכבות יותר ושילוב של מספר חומרים, ביניהם חומרים המיועדים להבהרת העור. בכך מתאפשרת הבהרת כתמי עור עקשניים, ללא צורך בקילוף עמוק ותקופת החלמה ממושכת. חומרים  שיעילותם ובטיחותם הוכחה.

כיצד פועל ה”קילוף כימי” על העור?
קילוף כימי מבוקר גורם למעשה למעיין כוויה מבוקרת בעור בדומה לכוויות שמש אך ללא הסכנות לטווח ארוך הקשורות בחשיפה מוגזמת לשמש. לפי סוג החומר וריכוזו נוצרת הסרה של שכבות העור העליונות המכונות אפידרמיס ודרמיס. הפילינג מותאם לכל מטופל/ת לפי סוג וגוון העור. כיום ניתן לבצע פילינג גם לבעלי גוון עור כהה. ניתן לשלוט בעומק הפילינג ולהתאימו לצרכי כל מטופל/ת. 
כיממה לאחר הקילוף מתחיל תהליך התחדשות העור. תאי עור צעירים מתחילים לתפוס את מקומם ליצירה של אפידרמיס חדש. יומיים שלושה לאחר הקילוף מתחילה בדרמיס פעולת הפיברובלסטיים. הפיברובלסטיים, אלו התאים האחראיים על יצירת סיבי הקולגן החדשים, המהווים שלד תמיכה לעור החדש שנוצר. במקביל מתרבים סיבי האלסטין ,הנותנים לעור תכונות אלסטיות וגמישות.כל תהליך הריפוי יכול להיות מלווה בימים הראשונים באודם של העור בדרגות שונות ונפיחות קלה.

פילינג PDK – פילינג סוף שבוע:
לאור הדרישה לשוב לפעילות מלאה בתום הטיפול ללא תקופת החלמה משמעותית, פיתח ד”ר קליין את פילינג PDK/PDKפלוס – פילינגי סוף שבוע. טכניקה זו מאפשרת שיפור מראה העור ללא צורך בתקופת החלמה וריפוי ממושכת ואיבוד ימי עבודה. 
פילינג זה, הינו דו שלבי, תלת שלבי או ארבע שלבי בהתאם לנתוני המטופל/ת. הפילינג גורם לקילוף שטחי של השכבה העליונה בדרמיס, על ידי כך מתאפשרת הפחתה בכמות כתמי הפיגמנט בעור, הפחתה בקמטוטים העדינים ושיפור מרקם העור הכולל סגירת נקבוביות פעורות וטשטוש שרידי חטטי אקנה.  סוג זה של פילינג גורם רק לאודם קל  ליומיים – שלושה ולכן ניתן לביצוע בסוף שבוע. החומרים שבהם משתמשים הן תרכובות מיוחדות המכילות בין היתר שילובים שונים של חומצה לקטית  (חומצת חלב) וחומצה סליצילית השייכת לחומצות בטא  הידרוקסי, חומצה גליקולית, חומצה טרי כלורית (TCA) וחומרים טבעיים על בסיס פירות. סוג זה של פילינג יכול להפחית כתמי עור (סגמנטציות) וקמטוטים עדינים בכל סוגי העור. תוצאות טובות מושגות גם אצל בעלי עור יחסית כהה. במידה וניתן להבטיח מניעה מחשיפה לשמש ניתן לבצע את הטיפול בכל עונות השנה.

כיצד מתבצע ה”פילינג סוף שבוע”?
קילוף כימי עדין של העור, פילינג PDK, אינו מצריך אלחוש.  הטיפול מתבצע במרפאת ד”ר קליין. ואורך כ- 20 דקות. ראשית, מתבצע ניקוי יסודי של העור, הכולל הסרת שמנוניות העור. לאחר מכן מריחת התרכובת הפעילה, בהתאמה אישית לצורכי המטופל/ת, בהתאם לגוון העור ולנזקים הקיימים בו. ניתן לשלוט בעומק חדירת החומר הפעיל לרקמה ולהתאימו לאזורים השונים בפנים. לדוגמא: אישה הסובלת מפיגמנטציה מרובה וקמטוטים מרובים סביב השפתיים, ניתן לבצע העמקה באזור זה להשגת תוצאה מרבית. החומר הפעיל  גורם לצריבה קלה בעת מריחתו, תחושת אי נוחות זו חולפת תוך דקות ספורות וניתן להקל עליה על ידי הנחת רטיות אלסטיות קרות. בתום הטיפול נמרח האזור המטופל במשחת הרגעה הנספגת בעור. נשארת אדמומיות בפנים מספר ימים 3-4 ימים. בחלק קטן מהמטופלים ניתן לחוש בקילוף עדין מאוד של העור. פילינג זה מבוצע בשניים או שלושה שלבים. לכן, יש לחזור על פעולה זו כעבור חודש – שלושה חודשים, על פי נתוני המטופל/ת עד לקבלת אפקט מקסימאלי. בתקופה שבין הטיפולים מומלץ להשתמש באופן קבוע במשחות הבהרה מיוחדות כדי לשמור על התוצאות לאורך זמן (גם הן פותחו על ידי ד”ר קליין בשיתוף מעבדות). היתרון הגדול של פילינג זה הוא שהשינוי במראה העור אינו חד. ניתן להביא לשיפור הדרגתי במראה העור  ללא כל הפרעה במהלך החיים הרגיל ומבלי לעורר תשומת לב מיותרת מהסביבה.

פילינג שטחי – לעומת פילינג בינוני ועמוק?
כאמור קילוף שטחי אינו מצריך הרדמה ואין צורך באשפוז או שהייה תחת השגחה רפואית לאחר הטיפול.  לאחר פילינג בינוני עם החומצה הטריכלורואצטית  בריכוז של 35 אחוז, הכוויה, האודם והקילוף חזקים יותר וניתן לחזור לפעילות ועבודה רק לאחר כשבוע. לעתים נדירות מאוד בעיקר בבעלי עור כהה יכולה להופיע התכהות העור באזורים מסוימים לאחר הטיפול. בחלק קטן מהמטופלות הכתמים החומים מתמוססים בהדרגה כך שנראה לאחר הטיפול הראשון שבמקום כתם אחד גדול יש מספר כתמים קטנים יותר. ברוב המקרים גם כתמים אלו ייעלמו לאחר טיפול או שניים נוספים. 
בקילוף שטחי או בינוני לא נצפו תופעות לוואי מסוכנות חיים כמו הפרעות בקצב הלב היכולות להתפתח לעתים נדירות בזמן קילוף כימי עמוק על ידי פנול. הסיכון להצטלקויות או היווצרות כתמים חומים חדשים הוא קטן במידה ניכרת לאחר קילוף כימי שטחי לעומת בינוני עמוק. מאחר והחומר אינו נספג לדם אין מגבלת גיל בטיפול זה, וכל אחת או אחד יכולים ליהנות מרענון ושיפור מראה עור הפנים ללא כאבים או סיכונים מיותרים.  חומרים אלו, בטוחים לשימש ולא תוארו בספרות המקצועית תופעות אלרגיות. זהו יתרון משמעותי לעומת חומרים אחרים לקילוף העור המבוססים על תמציות צמחים שעלולים לגרום לתופעות אלרגיות בחלק מהמטופלים. התוצאה לאחר פילינג זה נראית טבעית לחלוטין ואין כל שינוי בגוון העור המקורי של המטופל/ת. בטיפול זה נמנע המראה המלאכותי , כמו בובה עם פני חרסינה, האופייני לעור שעבר קילוף עמוק בריכוזים גבוהים של החומצה הטריכלורואצטית או פנול.

למי מיועד “פילינג PDK”?
כמעט לכל אחד ואחת. 
אנו חיים בארץ עתירת שמש, נזקי השמש נפוצים כבר בגיל הצעיר. קילוף מבוקר של הדרמיס  מביא לחידוש השכבות העליונות של העור ולמראה חלק ורענן יותר. קילוף עור בינוני ועמוק מומלצים בעיקר לבעלי עור בהיר, אך קילוף זה, בשיטת PDK מותאם גם לבעלי עור כהה ללא סכנה של התפתחות כתמים כהים. לצעירים הסובלים מבעית אקנה תהיה הפחתה ניכרת במספר הפצעים, טישטוש וריכוך צלקות האקנה והפחתה של הכתמים. אצל מבוגרים משתפר גוון העור והופך לאחיד יותר, חלק יותר, חיוני יותר ובעל ברק. לצורך הצלחת הטיפול, קיימת חשיבות עליונה לאבחון המדויק של התופעות בעור והתאמת אופי וחוזק הטיפול המתאימים לכל אחת ואחד.

למה לצפות לאחר פילינג PDK?
לאחר הטיפול, העור יהיה אדום לפחות למספר ימים עד שבוע (לתכנן חופש מעבודה או פעילות חברתית חשובה). 
ביום הראשון, תיתכן צריבה קלה ונפיחות בפנים. להרגעת תחושות לא נעימות  אם מופיעות ניתן להשתמש בתרופות המקלות על כאבים (כמו –אקמול), ניתן להניח רטיות קרות על האזורים הרגישים, ניתן למרוח משחה שומנית, כדוגמת ביאפין, קרם הצלה, או ואזלין.
ב-48 השעות הראשונות, ניתן  לאכול, להתרחץ ולעשות כל פעילות.  עדיף  שהראש יהיה מוגבה ,ישיבה עדיפה על שכיבה, או שכיבה עם שתי כריות. במהלך השבוע הראשון, צפוי קילוף קל של העור כמו לאחר כווית שמש. בשישה שבועות הראשונים, יתכן גוון עור ורדרד מהרגיל. כחודשיים לאחר הטיפול ולמעשה לתמיד, מומלץ להקפיד על הימנעות מחשיפה ניכרת לשמש ושימוש במסנני קרינה.

תקופת החלמה PDK/PDKפלוס
לאחר קילוף PDK סוף שבוע, אפשר לשים מעט איפור, מסנן קרינה ולחזור לפעילות רגילה לאחר כשלושה ימים. לאחר קילוף PDK פלוס, פעולה בה מבוצע קילוף עמוק יותר של הדרמיס. האודם והקילוף חזקים יותר וניתן לחזור לפעילות ועבודה רק לאחר כשבוע. לעיתים נדירות מאוד בעיקר בבעלי עור כהה יכולה להופיע התכהות העור באזורים מסוימים לאחר הטיפול. בחלק קטן מהמטופלים הכתמים החומים מתמוססים בהדרגה כך שנראה לאחר הטיפול הראשון שבמקום כתם אחד גדול יש מספר כתמים קטנים יותר. ברוב המקרים גם כתמים אלו ייעלמו לאחר טיפול או שניים נוספים.

טיפולים משלימים
טיפולים משלימים או טיפולי תחזוקה נועדו לצורך שיפור מרקם העור, קבלת המראה הצעיר ותחזוקת התוצאה האסטטית שהושגה בפיסול הפנים. ניתן לשלב בפיסול הפנים טיפול משלים בגלי אור photo rejuvenation – וטיפול משלים בגלי רדיו.

טיפולי פנים באמצעות גלי אור – Photo rejuvenation
בשיטה זו נעשה שימוש בהבזקי אור במספר אורכי גל שונים בו-זמנית, טווח האור נבלע בשכבות העור השונות באופן ממוקד ומבוקר ומסייע לחידושו. טיפול זה מסייע בהבהרת כתמים פגמנטריים, כתמי גיל ושמש ומשפר חטטי אקנה וצלקותיהם. בנוסף, מתבצע קילוף עדין ושטחי של השכבה העליונה בעור ועידוד חידושה. טיפול זה אינו דורש תקופת החלמה ומאפשר חזרה לשגרת החיים מיד עם תום הטיפול. האזורים המתאימים לטיפול זה מלבד הפנים הם הצוואר והמחשוף. חשיבות טיפול זה, היא בהיותו טיפול משמר ותחזוקתי לפנים, המאריך את תוצאות פיסול הפנים.

טיפולי מיצוק העור באמצעות גלי רדיו – Skin tightening
בשיטה זו נעשה שימוש בגלי רדיו לצורך מיצוק מרקם העור. טיפול זה נותן מענה לאותם שינויים החלים ברקמת העור וברשת הקולגן התומכת בו. שינויים הגורמים לעור את המראה הרפוי והדליל, ללא גמישות וחיוניות. בשיטה זו מתבצע חימום פנימי, ממוקד של החלבונים הבונים את הרקמה. חימום זה גורם להתמצקות החלבונים, כלומר מיצר רשת קולגן מוצקה ואלסטית יותר בעל יכולת תמיכה בעור. בנוסף, טיפול זה בעל סגולות טיפוליות באקנה קשה ועמיד עם צלקות בפנים, תוך שיפור ניכר עד העלמת הפצעונים הדלקתיים ושיפור ניכר מאוד בעומק ובגוון הצלקות שפצעים ישנים הותירו בעור. טיפול זה אינו דורש תקופת החלמה ומאפשר חזרה מידית לשגרת החיים. חשיבות טיפול זה בהיותו טיפול משמר ותחזוקתי לפיסול הפנים.