ייעוץ והכנה לניתוח הצמדת אוזניים

Thumbnail Image

לפני ההחלטה שלך,
באפשרותך לדבר עם מי שכבר עברו את הניתוח הזה.

אחד/אחת שעשה/תה אצלנו
ניתוח הצמדת אוזניים, ישמחו לדבר איתך
על החוויה בטלפון
רוצה?

Phone Call Icon

בואי לדבר עם אחת שעשתה

הצורך בניתוח
אוזניים

אוזניים בולטות לא מהוות בעיה בריאותית, אולם בלא מעט מקרים הן נתפשות על-ידי בעליהן כפגם אסתטי.

FAQ

בפרט כך בגיל צעיר – ילדים בעלי אוזניים רחוקות מהראש עלולים לספוג לעג וכינויים מעליבים. ניתוח פלסטי פשוט יחסית מאפשר להצמיד את האוזניים אל הראש ולחסוך את הסבל. ניתן לעבור ניתוח הצמדת אוזניים גם בגיל צעיר מאוד וגם בגיל מבוגר.

מאיזה גיל ניתן לעבור
ניתוח הצמדת אוזניים?

כבר לאחר הלידה, האפרכסת של האוזן מעוצבת לחלוטין.

FAQ

מבחינת הממדים, בסביבות גיל שלוש האפרכסת כבר משלימה 85% מהגדילה שלה, ועד לגיל חמש או שש היא כבר מגיעה לגודלה המקסימלי. בהתאם ניתן לעבור ניתוח הצמדת אוזניים בשלב מוקדם מאוד בחיים – בסביבות גיל 5-6. למעשה, מבחינות רבות, מוטב לעבור ניתוח זה בגיל צעיר. בפרט חוסכת הצמדת האוזניים לילד עוד לפני שהוא מגיע אפילו לבית ספר התמודדות עם לעג ועלבונות, שלמרבה הצער מהווים חלק בלתי נפרד מחייהם של רבים מבעלי האוזניים הבולטות. בדרך כלל מי שלא מצמיד את האוזניים באמצעות ניתוח ינסה לטשטש את היותן רחוקות מהראש באמצעות השיער – לאחר שעוברים ניתוח אוזניים ניתן לבחור כל תסרוקת שרוצים מבלי שתידרש הסוואת האוזניים.

כיצד מתבצע ניתוח
הצמדת אוזניים?

הצמדת אוזניים מבוססת על עיצוב הסחוסים מחדש. הסחוסים הן רקמות חיבור צפופות סיבים, וכדי לצמצם את המרחק הגדול בין האוזן לבין הקרקפת, יש לטפל ברקמות אלה.

FAQ

בחלק מהמקרים הזווית הרחבה בין הראש לבין האוזן היא תוצאה של היעדר קפל בסחוס (שיש בכל אפרכסת אוזן “רגילה”) – כשזה המצב, הפעולה המתבצעת במסגרת הניתוח הפלסטי היא קיפול הסחוסים באמצעות תפרים. במצבים אחרים תבוצע פעולה של פיצול סחוסים, וזאת באמצעות חיתוכים. פעולה אפשרית אחרת היא חיתוך נסתר מאחורי האפרכסת ודרכו הוצאת עודפי סחוסים כך שניתן יהיה ליצור זווית צרה יותר בין האוזן לקרקפתכדאי לציין כי המצב ה”רגיל” הוא זווית של כ-30 מעלות בין הקרקפת לבין האפרכסת. ניתוח הצמדת אוזניים מאפשר תיקון של מצבים שבהם הזווית גדולה יותר ואפילו במידה משמעותית (ישנם מקרים שבהם הזווית בין האוזן לגולגולת מגיעה גם ל-90 מעלות).

מאיזה גיל ניתן לעבור
ניתוח הצמדת אוזניים?

העיצוב של האפרכסת של האוזן מושלם כבר בזמן הלידה.

FAQ

הגודל המלא של האפרכסת מושג בסביבות גיל 5-6, כשכבר בגיל שלוש פחות או יותר מגיעה האפרכסת לכ-85% מהגודל המלא שלה. בהתאם ניתן לעבור ניתוח אוזניים על-מנת להצמיד אותן לראש במקרה שהן רחוקות ממנו כבר בגיל צעיר – אפילו עוד לפני העלייה לכיתה א’. כאמור גם מי שלא עבר הצמדת אוזניים בילדותו יכול לעשות זאת בשלבים מאוחרים יותר בחיים. בדרך כלל מתבגרים ומבוגרים מנסים להסוות את האוזניים באמצעות תסרוקת מתאימה וניתוח לתיקון הדפורמציה מאפשר להם לעצב את השיער בכל צורה שירצו ולאו דווקא כדי להסתיר את הבולטות של האוזניים.

באילו מקרים כדאי
לעבור את הניתוח?

ניתוח הצמדת אוזניים – יש המגדירים אותו גם ניתוח הקטנת אוזניים – מומלץ לכל מי שמרגיש כי הבולטות של האוזניים פוגמת במראה החיצוני שלו, ובעקבותיו גם בדימוי העצמי.

FAQ

בכל מקרה, במסגרת מפגש הייעוץ עם המנתח הפלסטי מבית המרכז הרפואי ד”ר דב קליין, ייערך בירור מקיף לגבי התחושות של הילד או המבוגר ביחס לאוזניים שלו, הציפיות שלו מההליך הכירורגי ומצבו הבריאותי הכללי (כולל בדיקות דם ובדיקות רפואיות נוספות במידת הצורך), וזאת על-מנת שרק מועמדים שבאמת יזכו לתועלת רבה מהניתוח יעברו אותו.

החלמה בעקבות
הצמדת אוזניים

הצמדת אוזניים נחשבת לניתוח פלסטי שמחייב מיומנות גבוהה – בעיקר בכדי להבטיח שיפור מקסימלי ומראה מחמיא יותר לאוזניים.

FAQ

סיבוכים אפשריים (ונדירים) הם התפתחות קלואיד במקום של הצלקת, שטף דם תת עורי שמעכב את תהליך ההחלמה, היווצרות של דלקת בסחוס, הצמדה יתרה על האוזניים לראש והתרופפות של התפרים שבגללה האפרכסת שוב מתרחקת מהגולגולתסיבוכים אלה הינם כאמור נדירים. תופעות לוואי מקובלות אחרי ניתוח להצמדת אוזניים הן נפיחות וכאב (נסבל). האוזניים נשארות חבושות במשך כשבוע, ולאחר מכן יש לחבוש עליהן סרט גומי בשעות הלילה למשך שבועיים נוספים (כדי לשמור על האפרכסת של האוזן קרובה לקרקפת). תהליך ההחלמה של האוזניים נמשך עוד מספר חודשים, גם כשהמנותחים חזרו לשגרה מלאה – חשוב להגן עליהן מפני חבטות.

החלמה בעקבות
הצמדת אוזניים

כאמור ביצוע הצמדת אוזניים מחייב מיומנות גבוהה וכן ניסיון רב בהליך כירורגי ספציפי זה

FAQ

כמו כן חשוב לבחור מנתח פלסטי בעל יושרה מלאה, שימליץ על הניתוח רק אם אכן יש בו צורך אמיתי.