טיפולים משלימים ונלווים לניתוח
מתיחת פנים

 

About Us Image

ניתוחים נלווים
ניתוח מתיחה של הפנים הוא למעשה הרמת פנים. במסגרת ההליך הכירורגי ניתן לכלול גם הליכים ספציפיים – הרמת גבות, הרמת עפעפיים ומתיחת צוואר.

הרמת גבות
הליך כירורגי חדשני שמשפר במידה ניכרת את המראה של הגבות, העפעפיים העליונים והשליש העליון של הפנים באופן כללי. ניתוח זה נועד לתת מענה לצניחה הטבעית של הגבות עקב היחלשות השרירים שמחזיקים אותן.

הרמת עפעפיים
הרמת עפעפיים מאפשרת לא “רק” שינוי אסתטי אלא גם משפרת את שדה הראייה. ניתן לבצע ניתוח בשני העפעפיים התחתונים, בשני העליונים, בכל העפעפיים או רק באחד, בהתאם למאפיינים הספציפיים של כל מטופל ומטופלת. הפעולות המבוצעות הן סילוק עודפי עור מהעפעפיים העליונים וטיפול בהצטברויות השומן שיוצרות שקיות מתחת לעיניים.

מתיחת צוואר
במקרים רבים הצוואר מתבגר מהר יותר מהפנים. מתיחת הצוואר כולל הסרת רקמות עור עודפות, שאיבת שומן מיותר והידוק של שריר הפלטיסמה – כך שהצוואר נראה גם הוא צעיר יותר בכ-10 שנים.

טשטוש קמטים באזורים שונים של הפנים
מתיחת פנים כוללת הסרת רקמות עור עודפות, הרמת רקמות חיוניות והידוק שרירים שהתרופפו עם השנים. לכל אלה השפעה ניכרת על המראה אולם הפעולות הנ”ל לא מספקות מענה לתופעה נפוצה אחרת שמתרחשת ככל שאנחנו מתבגרים: קמטים.

ישנם שני סוגי קמטים, סטטיים ודינמיים. קמטים סטטיים הם תוצאה של הפיכת עור הפנים לדק יותר ורפוי יותר, ועל כן נוצרים בו חריצים שהולכים ומעמיקים. קמטים אלה ניתן לראות בחלק התחתון של הפנים – בין השפתיים לאף (קמטים נזולביאליים) ובין צידי הפה לסנטר (קמטי מריונטה). קמטים דינמיים נקראים גם קמטי הבעה, והם מאפיינים בעיקר את השליש העליון של הפנים – סביב העיניים, בין הגבות ובמצח.
כדי לטשטש קמטים אלה נדרש הליך נלווה למתיחת פנים. כשהמטרה היא החלקת קמטים סטטיים הטיפול האופטימלי הוא הזרקת חומצה היאלרונית וגם הזרקת שומן עצמי היא אופציה מומלצת, ואילו קמטי הבעה מעלימים באמצעות הזרקת בוטוקס.

הזרקת חומצה היאלרונית
חומצה היאלרונית היא חומר שגוף האדם מייצר באופן טבעי אבל בכמות שהולכת ופוחתת ככל שאנחנו מתבגרים, וזו גם אחת הסיבות להיווצרות הקמטים הסטטיים. הזרקת חומצה היאלרונית לצידי הפה או לזוויות שבין האף לשפתיים מקנה לאזורים אלה מראה חלק יותר ועל כן צעיר יותר, והשפעה חשובה נוספת של טיפול זה היא עידוד הגוף לייצר קולגן ואלסטין, שאחראים ליצירת רקמות עור חדשות שמטבען מתאפיינות במראה מתוח ומוצק.

טיפול באמצעות זריקת חומצה היאלרונית נמשך דקות בודדות בלבד והחזרה לשגרה בעקבותיו מהירה. התוצאות מחזיקות מעמד עד שנה, ולאחר מכן ניתן לעבור מחדש את הטיפול שנחשב קל למדי.

הזרקת שומן עצמי
חומר נוסף שמשמש לטשטוש קמטים סטטיים הוא שומן עצמי, כלומר שומן שנלקח מגופם של המטופלים. כדאי לדעת שהשומן הנשאב מהגוף עובר תהליך מיוחד שהופך אותו לעוד יותר עשיר בתאי גזע, כך שלא רק שהשומן ממלא את הקמטים אלא שתאי הגזע גם משפרים את איכותו של העור באזור המטופל. שומן עצמי מחזיק מעמד זמן רב יותר מחומצה היאלרונית, אולם הטיפול מורכב יותר עקב הצורך לשאוב שומן.

זריקות בוטוקס
הזרקת בוטוקס היא אחד ההליכים האסתטיים הפופולריים ביותר, ולא בכדי. מדובר בטיפול שנמשך דקות בודדות, לא כרוך בכאב, ניתן לחזור לשגרת היום מיד לאחריו (עם מעט תופעות לוואי קלות מאוד) והשינוי שהוא מייצר ניכר לעין. הבוטוקס הינו חומר שמנטרל פעילות יתר של שרירים נבחרים בפנים – חשוב מאוד להקפיד על מינון נכון והזרקה לנקודות מדויקות, כך שמצד אחד אכן יטושטשו קמטי ההבעה ומצד שני האדם יוכל להמשיך להביע רגשות שונים ולא יסבול ממראה קפוא (כפי שהיה בעבר, לפני שמנתחים פלסטיים צברו ניסיון ומיומנות).

השבת נפחים שאבדו – מילוי לחיים שקועות ועיבוי שפתיים
תוצר נוסף בלתי נמנע של הזדקנות העור הוא אובדן נפחים. בפרט מקנות לנו מראה חיצוני שמוט ומותש לחיים שקועות. מילוי לחיים שקועות והשבת הנפחים שאבדו אפשרי הן על בסיס חומצה היאלרונית והן על בסיס שומן עצמי. טיפול דומה הוא עיבוי שפתיים שבעליהן מרגישים שהן דקות מדי. העיבוי מושג באמצעות חומצה היאלרונית או סיליקון.

שיפור מרקם עור הפנים
סוג אחר של טיפול משלים למתיחת פנים נועד לשפר את מרקם עור הפנים ובפרט להסיר כתמים שונים (פיגמנטציה). ההליך המתאים הוא פילינג כימי, וניתן לבחור את עומק קילוף העור בהתאם למצבו ולהעדפות כל מטופל ומטופלת.

חזרה לעמוד ניתוח מתיחת פנים