כל הדרכים לצריכת קולגן לפנים

 

About Us Image

קולגן הוא חלבון חשוב במיוחד בגוף האדם. הוא נמצא בגידים, ברצועות, בכלי הדם, בעור, בסחוסים ובמעיים, ובסך הכל מהווה כ-6% מהמשקל שלנו. בהתאם יש לחלבון זה השפעה על הבריאות שלנו וגם על האסתטיקה. הבעיה היא שעם השנים הגוף מייצר פחות ופחות קולגן – טיפולים שונים ממלאים את החסר ומשיבים לנו את המראה הרצוי. בעמוד זה תמצאו הסברים אודות ההשפעות של מחסור בקולגן, הדרכים האפקטיביות להעלאת רמת החלבון בעור הפנים והשינויים שניתן ליצור בזכות אותם טיפולים.

ההשלכות הבעייתיות של מחסור בקולגן

הקולגן מהווה כאמור כ-6% ממשקל האדם, ובין רבע לשליש מסך החלבונים בגוף. כשקצב הייצור של החלבון מואט – תופעה שכאמור היא בלתי נמנעת ככל שאנחנו מתבגרים – גדל הסיכוי שנסבול מהתופעות הבאות: מעי דליף, הרס שיניים, מטבוליזם פחות טוב (וכתוצאה מכך נטייה לעלייה במשקל ורמות סוכר גבוהות), שינה פחות איכותית, שיער פחות בריא (ועל כן פחות יפה) ובעיות פרקים (בגלל התפקוד הלקוי של הגידים והרצועות).

בנוסף מושפעת במידה משמעותית האסתטיקה שלנו. הקולגן הוא זה שתורם לעור את המוצקות שמאפיינת אותו בגיל צעיר, וככל שהכמות של החלבון פוחתת כך העור הופך רפוי יותר, כשבמיוחד הופכים רפויים אזור הלסת ואזור הלחיים. השפעה נוספת של הירידה ברמת הקולגן היא אובדן המלאות הטבעית של עור הפנים, ותוצאה אפשרית נוספת היא קמטוטים וקמטים. על-מנת להשיב את החיוניות והמראה הצעיר יותר ניתן להזריק קולגן לפנים או לבצע טיפולים אחרים שמעודדים את הגוף להגביר בחזרה את קצב הייצור של החלבון.

הזרקת קולגן

דרך אחת להשיב לאזורים שבהם העור כבר לא מוצק, לא חלק ולא מלא את המראה הרצוי היא כאמור הזרקת קולגן לפנים. בדרך כלל מדובר על טיפול שנלווה להזרקת בוטוקס – הבוטוקס מאפשר לטשטש את קמטי ההבעה בשליש העליון של הפנים, ובפרט אלה שבין הגבות, בצידי העיניים ובמצח, והקולגן משלים את השינוי ומטפל בקמטים הסטטיים.

הצערת פנים בלייזר

דרך נוספת להשתמש בקולגן לפיסול הפנים היא באמצעות לייזר. טיפול הצערת פנים עם לייזר מבצע שתי פעולות: האחת היא פילינג, כלומר קילוף רקמות העור הרפויות שכבר יש בהן קמטים, והשנייה היא העלאת רמת הקולגן בפנים (בזכות הפגיעה המבוקרת בפנים, הגוף מגביר את קצב הייצור של החלבון).

חשוב להדגיש כי בניגוד להזרקת קולגן לפנים, אחרי טיפול בלייזר ייתכן צורך בתקופת החלמה מסוימת, ובפרט אם הפילינג יחסית עמוק.

זריקות חומצה היאלרונית

גם הזרקת חומצה היאלרונית היא בסיס להוספת קולגן לפנים. בדומה לטיפול בלייזר, הזריקה עצמה מייצרת פגיעה מסוימת (מבוקרת ובלתי נראית לעין) וכתוצאה מהפגיעה הגוף מתחיל לייצר יותר קולגן – שבא לידי ביטוי בעור פנים מוצק יותר, חלק יותר וחיוני יותר. אל האימפקט החיובי הזה מצטרף השינוי לטובה בזכות הוספת החומצה ההיאלרונית – חומר מילוי שמחליק קמטוטים (בעיקר סביב הפה), משיב נפחים שאבדו (בעיקר בלחיים) ומאפשר לעצב את קווי המתאר של הפנים (בעיקר בסנטר ובלסת).

הזרקת חומצה היאלרונית היא טיפול קל יחסית שאורך פחות משעה (כולל ההמתנה שהאלחוש המקומי יפעל). החזרה לשגרה בעקבותיו מידית, והפנים זוכות למראה צעיר וחיוני במיוחד בזכות השילוב בין חומר המילוי לבין החלבון יקר הערך.

 

אולי יעניין אותך גם