הקטנת חזה בהרדמה מקומית

About Us Image

הקטנת חזה היא ניתוח שיש לו גם תועלת אסתטית וגם תועלת רפואית משמעותית. נשים רבות שמרגישות שהשדיים הגדולים מכבידים עליהן – וכתוצאה מכך סובלות מכאבי גב, כאבים בכתפיים, שפשפות ודלקות – רוצות לשפר את איכות החיים, אבל מצד שני חוששות מניתוח בהרדמה מלאה. בדיוק עבורן יש לנו בשורות טובות: שיטה חדשנית מאפשרת לנו לבצע הקטנת חזה גם בהרדמה מקומית.

היתרונות של הניתוח החדשני

מינימום סיכון – היתרון הראשון של הקטנת חזה בהרדמה מקומית הוא מינימום סיבוכים. הרדמה מלאה, גם כשהיא מתבצעת על-ידי מומחה מנוסה, עלולה לגרום לתופעות לוואי, חלקן חמורות.

התאוששות מהירה – כשההקטנה מתבצעת בהרדמה מקומית, הניתוח עצמו מתארך ונמשך עד שעתיים, אבל החזרה לשגרה מתרחשת תוך פרק זמן קצר יותר.

מינימום חששות – נשים רבות נלחצות כאמור מהרעיון של הרדמה מלאה. ההרדמה של אזור החזה בלבד מעניקה להן תחושת שליטה וכמובן גם יכולת לתקשר עם הכירורג הפלסטי שמעניק לשדיים את הגודל הרצוי, כך שהחששות מתפוגגים.

האם בכל מקרה אפשר לבצע הקטנה בלי הרדמה מלאה?

לא תמיד, אבל לרוב.

במקרים מורכבים בהם נשים שמבקשות לבצע הקטנת חזה ביחד עם הרמה – הליך מקובל למדי שמבטיח אסתטיקה מיטבית – עוברות את הניתוח המורכב יותר מטבעו בכל זאת בהרדמה מלאה.

בשאר המקרים הקטנת חזה בהרדמה מקומית היא אופציה רלוונטית, וכדאי לדעת כיצד היא מתבצעת.

הקטנת חזה בהרדמה מקומית

איך מתבצעת הקטנת חזה בהרדמה מקומית?

הקטנת חזה בהרדמה מקומית מתבצעת בחדר ניתוח מאובזר היטב ונעים – המטופלת יכולה לבחור את הטמפרטורה ואפילו מוזיקת רקע מתאימה. ההכנה כוללת חיבור למוניטור, ניקוי יסודי של החזה כדי שיהפוך לסטרילי, הרדמה מקומית של האזור ובמידת הצורך גם חומר טשטוש כדי להבטיח שלווה מושלמת.

השיטה החדשנית של ההקטנה עצמה כוללת הפחתת רקמות שד ועיצוב מחודש של כל הרקמות שנשארו. בחלק מהמקרים אין צורך להסיר עור אלא מאפשרים לרקמות אלה להתכווץ מסביב לשד בצורתו המחודשת. כשאין הסרת רקמות עור הצלקת קטנה יותר ומתרכזת סביב העטרה (עם עוד קו מהפטמה מטה) – והאסתטיקה מירבית.

בדרך כלל גם אין צורך בנקזים, כך שההחלמה נוחה יותר.

החלמה בעקבות ניתוח להקטנת חזה

בזכות ה”ויתור” על החתך הארוך מתחת לשד, ההחלמה אחרי הקטנת החזה מתקצרת. בחלק מהמקרים אפשר לחזור לשגרה כמעט מלאה כבר אחרי שבוע, וגם אם נדרשת מנוחה נוספת – תוך שבוע נוסף יכולות המטופלות לחזור לעבוד ובעצם לעשות כל מה שהן רוצות פרט לפעילות גופנית מאומצת.

במהלך תקופת ההחלמה ייתכן כאב מסוים, כשבמידת הצורך אפשר להשתמש במשככי כאבים. תופעות לוואי נוספות הן זיהומים ודימומים. רצוי לשים לב שהתפרים לא נפתחים – ובכל מצב חריג לפנות אלינו מידית כדי לקבל מענה מקצועי.

סיבוכים אפשריים הם א-סימטריה, אובדן התחושה באחת הפטמות או בשתיהן וגם הצטלקות בולטת. נשים מעשנות חשופות במיוחד לסיכון של היווצרות צלקות לא אסתטיות. החומרים המזיקים שבסיגריות פוגמים גם ביכולת של הגוף להתאושש מההליך הכירורגי, ולכן חשוב להפסיק לעשן לפחות 3 שבועות לפני הניתוח ובמשך תקופת ההחלמה.

חיים עם איכות אמיתית – בניתוח פשוט

הקטנת החזה בהרדמה מקומית היא פתרון אידיאלי לכל מי שמבקשת להקל על עצמה, להעלים כאבי גב, לשפר את היציבה וליהנות מאסתטיקה טובה יותר לטעמה – גם בלי לעבור ניתוח מורכב בהרדמה כללית. התאמה מלאה של ההליך למאפיינים הספציפיים של כל אישה מובטחת אחרי מפגש הייעוץ.