הרמת חזה לפני ואחרי

About Us Image

הרמת חזה היא ניתוח שזוכה לאחוזי הצלחה גבוהים מאוד. אחד המפתחות החשובים הוא היערכות נכונה, וכדאי כמובן לדעת גם מה מצפה לך אחרי השלמת ההליך הכירורגי. בעמוד זה תמצאי מידע על החלק שלפני הניתוח ועל ההתאוששות וההחלמה.

לפני הרמת חזה

השלב הראשון בתהליך הוא מפגש ייעוץ (לא מחייב) עם הכירורג הפלסטי שיבצע עבורך את הפעולה ויעניק לך את החזה האידיאלי מבחינתך. במפגש זה תחליטי ביחד עם הרופא מהי מידת ההרמה הרצויה והאם לשלב בניתוח גם הגדלה או הקטנה. כמו כן תקבלי הנחיות מפורטות של הרמת חזה לפני ואחרי.

בדיקות רפואיות

לקראת כל ניתוח פלסטי נדרשות בדיקות דם. בנוסף ייתכן שתקבלי הפניה לצילום חזה, ממוגרפיה ו/או בדיקת א.ק.ג., וגם בדיקות נוספות בהתאם לתיק הרפואי הספציפי שלך – כל זאת כדי לוודא שהניתוח לא מסכן אותך.

מה חשוב להפסיק לקראת הרמת חזה?

החל מ-3 שבועות לפני הרמת חזה תתבקשי להפסיק לקחת תרופות שמדללות את הדם דוגמת קומדין ואספירין (כדי למנוע סיכון של דימום מוגבר במהלך הניתוח). גם תוספי מזון עם השפעה דומה (ויטמין E, גינקו בילובה, אומגה 3 ועוד) הם מחוץ לתחום – כמובן על בסיס ההמלצות הספציפיות של הרופא.

דגש חשוב נוסף הוא עישון: החומרים המזיקים שבסיגריות פוגעים בזרימת החמצן בגוף ולכן היכולת של הגוף להתאושש אחרי ניתוח פחות טובה. בהתאם כשעוברים הרמת חזה לפני ואחרי הניתוח חשוב לא לעשן (לפחות 3 שבועות).

כמו כן חשוב לשמור על משקל יציב עד הניתוח, ובפרט לא לרדת במשקל באופן דרמטי.

מה עלייך לעשות ביום הניתוח?

* מקלחת יסודית ובפרט באזור החזה

* להגיע ללא איפור ובבגדים נוחים

* צום – בהתאם להנחיות

* להגיע עם חזיית ספורט מתאימה

אחרי ניתוח הרמת חזה

ביממה הראשונה אחרי ההרמה החזה עדיין חבוש. מומלץ לנוח ולתת לגוף להתאושש. בחלק מהמקרים תקבלי אנטיביוטיקה כדי למנוע זיהומים, ובמידת הצורך גם משככי כאבים. אחרי יומיים תוכלי להתקלח, ומומלץ לעשות זאת עם סבון עדין במיוחד.

קחי בחשבון שבשבוע הראשון אזור החזה עדיין נפוח. ולאחר מכן הנפיחות מתפוגגת בהדרגה. כמו כן ייתכנו שטפי דם תת עוריים וגרד מסוים. חשוב לא להפעיל לחץ על האזור, כולל לא לשכב על הבטן. חלק מפעולות היומיום כבר תוכלי לבצע, אבל בכל מקרה מומלץ להיות קשובה לגוף שלך ולא להתאמץ יתר על המידה (ומצד שני לא להתמסר לחוסר מעש מוחלט שפוגע בתהליך ההחלמה – בכל הרמת חזה לפני ואחרי הניתוח יש תופעות ייחודיות לכל מטופלת ולכן חשובה תשומת הלב לכל ניואנס).

חזרה לשגרה מלאה מתאפשרת בדרך כלל אחרי 7-10 ימים עד שבועיים (בהתאם למידת המורכבות של ההליך – אם למשל הוא כולל גם הקטנת חזה או הנחת שתלים, סביר להניח שתצטרכי קצת יותר זמן להחלמה). לפעילות גופנית מאומצת תוכלי לחזור אחרי כחודש (עם תרגילים שמפעילים את שרירי החזה כדאי להמתין פרק זמן נוסף, ולהתייעץ עם המנתח). עוד דגש חשוב הוא להימנע מחשיפה לא מבוקרת לשמש, ובפרט עלייך להגן על אזור החזה כדי למנוע הצטלקות לא אסתטית.

התוצאות המלאות של הרמת החזה באות לידי ביטוי אחרי כ-3 חודשים.