חזרה לשגרה אחרי ניתוח הרמת חזה

Thumbnail Image

לפני שאת מדברת איתנו,
את יכולה לדבר עם אחת שעשתה!

אחת הבנות שעברה אצלנו
הרמת חזה, תשמח לדבר איתך
על החוויה בטלפון
רוצה?

Phone Call Icon

בואי לדבר עם אחת שעשתה

חזרה
לשגרה

הרמת חזה היא ניתוח פלסטי נפוץ למדי. התוצאות המרשימות של הליך כירורגי זה, שאותן ניתן לראות אצל יותר ויותר נשים, מגבירות את הרצון לעבור את הניתוח, אבל יחד עם זאת ישנו גם חשש מסוים וטבעי לחלוטין.

FAQ

 

כמו לקראת כל פרוצדורה רפואית, מי ששוקלת לעבור ניתוח להרמת החזה רוצה לדעת כיצד ייראו חייה בפרק הזמן שבין סיום ניתוח לבין החזרה לשגרה מלאה. על-מנת לעזור לך לצמצם את מידת אי הוודאות בנוגע להתנהלות אחרי ניתוח הרמת חזה, הכנו עבורך הסברים מפורטים לגבי ההתאוששות וההחלמה.

כמה זמן נמשך
הניתוח 
ומה קורה
אחריו?

ניתוח להרמת חזה נמשך במרבית המקרים בין שעתיים לשלוש, ומתבצע בהרדמה מלאה.

FAQ

 

לאחר שהמנתח הפלסטי מהמרכז הרפואי ד”ר דב קליין מסיים לבצע את כל הפעולות הנדרשות על-מנת להקנות לחזה מראה זקוף ומרשים – ובפרט הסרת רקמות שד, שומן ורקמות עור, הידוק הרקמות הנותרות והרמת הפטמות והעטרות למיקום שמתאים לצורת השד החדשה – מועברת המטופלת להתאוששות עד להתעוררות מלאה. לאחר מכן נדרש אשפוז של לילה עד 24 שעות, בהתאם להיקף הניתוח הספציפי, ובנוסף לובשות המנותחות חזיית ספורט.
על-מנת לנקז את ההפרשות ולצמצם ככל האפשר את הנפיחות אחרי הרמת החזה, מושארים נקזים למשך יממה אחת עד 4.

תופעות לוואי

עיקריות 

במהלך הימים הראשונים אחרי הרמת חזה ייתכנו כאבים מסוימים, ועל כן כדאי להצטייד מראש במשככי כאבים בהתאם להמלצת הרופא ולהיקף הניתוח (הרמת חזה עם שתל מובילה בדרך כלל לכאבים מעט חזקים יותר).

FAQ

 

בחלק מהמקרים האזור שסביב התפרים הופך לנפוח ולאדום, ועוד תופעת לוואי נפוצה היא יובש בעור. קרם לחות פשוט פותר בעיה זו – חשוב להקפיד שלא למרוח את הקרם על החתכים שעדיין לא החלימו. תופעות אלה נעלמות מעצמן בהדרגה תוך מספר ימים עד שבוע. אם מתרחש אירוע חריג – רמת כאב גבוהה מאוד, דימום, נפיחות מופרזת וכו’ – יש לפנות אל המנתח הפלסטי ולקבל ממנו הנחיות ספציפיות. באופן כללי כדאי לדעת שאם בוחרים בכירורג מנוסה ובעל שם הקשר איתו לא מסתיים עם השלמת ההליך הכירורגי וכל מטופלת זוכה לליווי ומעקב שמסייעים לעבור את פרק הזמן עד החזרה לשגרה מלאה עם מינימום דאגות. תופעה נוספת שעשויה להימשך זמן רב יחסית היא ירידה בתחושה של הפטמות.

ממה להימנע לאחר
הניתוח ולכמה זמן?

באופן כללי ההמלצה היא מצד אחד לפרגן לגוף מנוחה, כך שיוכל להקדיש את מלוא המשאבים לחזרה לשגרה, ומצד שני לא לבלות את כל היום בשכיבה במיטה, שכן תנועה ופעילות (מתונה, בהתאם להנחיות) תורמות אף הן להחלמה.

FAQ

 

 • עבודה (לא פיזית) – כשבוע
 • מקלחת – מקלחת מלאה ללא כל מגבלות ניתן לבצע רק לאחר הוצאתם של התפרים מהחזה (או לאחר שהם מתמוססים מעצמם). עד אז המקלחות מתבצעות תוך הגנה על אזור החזה המנותח מפני רטיבות.
 • שינה על הבטן – כחודש (שכן תנוחה זו מפעילה לחץ על השדיים)
 • פעילות מינית – כשבוע עד 10 ימים
 • פעילות גופנית משמעותית – כחודש
 • הרמת משאות כבדים – כחודש
 • חשיפה לשמש – במשך מספר חודשים, בעיקר מחשש להצטלקות לא מוצלחת
 • עישון – לפחות חודש. סיגריות מעכבות את ההחלמה ועלולות לגרום לצלקות לא אסתטיות

האם הרמת חזה

משאירה צלקות?

כל הליך כירורגי כרוך בהצטלקות מסוימת.

FAQ

 

אבל כשביצוע הניתוח מופקד בידיים מקצועיות ומנוסות, קרוב לוודאי שתוך מספר חודשים הצלקות תהיינה לא יותר מפסים בהירים, דקים וכמעט בלתי נראים. יחד עם זאת אין דרך לדעת בוודאות כיצד תגיב כל אישה לחתכים שבוצעו בחזה שלה. בחלק מהניתוחים ישנה רק צלקת אחת בכל שד, סביב העטרה, ובפרט זהו המצב אחרי הרמת חזה ללא שתל כשמידת הנפילות הייתה נמוכה יחסית, ובחלק אחר נותרת שתי צלקות, לאורך השד ומסביב לפטמה.

סיבוכים

אפשריים

מנתח פלסטי בעל יושרה מפרט באוזני המטופלות את הסיבוכים האפשריים, גם אם הם נדירים למדי.

FAQ

 

 • דימום רב
 • נמק בעטרה או בפטמה (עישון הוא גורם סיכון משמעותי לכך)
 • פגיעה ביכולת ההנקה
 • א-סימטריה בשדיים – באופן כללי הגוף שלנו אינו סימטרי, אולם במצבים חריגים עלולה להיווצר אחרי הרמת חזה א-סימטריה ניכרת שפוגמת באסתטיקה של האזור
 •  זיהום – בדרך כלל אנטיביוטיקה תפתור את הבעיה, אולם במקרים חריגים אחרי הרמה משולבת עם הגדלת חזה אין ברירה אלא להוציא את השתלים
 • קופסית – סיבוך שעלול להיגרם אחרי הרמת חזה עם שתל, עקב היווצרותה של רקמה קשה סביבו. במקרים נדירים נדרשת הוצאת השתלים.

מתי באות לידי

ביטוי תוצאות?

השינוי שמייצר ניתוח הרמת חזה מושלם לאחר כחצי שנה.

FAQ

 

הרמה משולבת עם הקטנת חזה משפרת לא “רק” את המראה של השדיים אלא מעניקה גם תועלות רפואיות משמעותיות, שכן חזה גדול וכבד מאוד עלול לגרום לכאבי גב, כאבים בכתפיים, גירויים בעור ובעיות יציבה, ותועלות אלה באות לידי ביטוי באופן כמעט מידי.