האם חומרי מילוי לפנים בטוחים לשימוש?

Thumbnail Image

לפני שאת מדברת איתנו,
את יכולה לדבר עם אחת שעשתה!

אחת הבנות שעברה אצלנו
טיפול מילוי פנים, תשמח לדבר איתך
על החוויה בטלפון
רוצה?

Phone Call Icon

בואי לדבר עם אחת שעשתה

מידע 
כללי

הרפואה האסתטית מציעה לנו מגוון רחב מאוד של אפשרויות טיפול, ויכולת לשנות את המראה החיצוני של הפנים באפקטיביות רבה (גם ללא ניתוח מתיחת פנים).

FAQ

 

מצד שני, בחלק מהמקרים מתעוררים גם חששות לגבי הסיכונים הטמונים בהליכים השונים, ובפרט האם חומרי מילוי הם בטוחים לשימוש. התשובה הקצרה היא “כן, בתנאי”. החומרים המשמשים להצערת הפנים בטוחים לגמרי, בתנאי שמגיעים אל רופא מנוסה ומוכר, שמן הסתם לא יעמיד בספק את המוניטין שלו. אם תרצו גם לדעת מהם החומרים המומלצים ואיך נכון להשתמש בכל אחד מהם, הכנו עבורכם את הרשימה הבאה.

בוטוקס

בוטוקס הוא אחד החומרים הנפוצים ביותר במסגרת הרפואה האסתטית (ואגב, הוא משמש גם למטרות אחרות כגון נטרול הזעת יתר, טיפול בשלפוחית רגיזה וטיפול במצבים נוירולוגיים שונים).

FAQ

 

בוטולינום טוקסין – זהו שמו המדעי של המוצר ששמו המסחרי הוא בוטוקס – הוא למעשה רעלן רב עוצמה אשר מנטרל פעילות יתר של שרירים באמצעות עיכוב שחרור מוליך עצבי שנקרא אצטיל-כולין. בשל כך הזרקת בוטוקס במינון לא נכון עלולה לגרום לנזקים ובפרט לשיתוק שרירים שכן נרצה שיפעלו. גם הזרקות בוטוקס לנקודות לא נכונות בפנים עלולה להוביל לתוצאות לא רצויות – אבל עם מנתח פלסטי מנוסה, ניתן להפיק מחומר זה תוצאות מצוינות.

שימוש בטוח

בבוטוקס

כשהדגשים הם כאמור מינון מדויק ובחירה מושכלת של נקודות ההזרקה – מאפשר לטשטש באפקטיביות קמטי הבעה בחלק העליון של הפנים.

FAQ

 

בפרט הופכים חלקים יותר המצח והאזורים שבצידי העיניים ובין הגבות. הטיפול נמשך 10-15 דקות והשפעתו נמשכת 4-6 חודשים. סיכון נדיר הוא צניחה של גבה או עפעף למשך מספר שבועות עד חודשים.

סיליקון

ב-1996 החליט משרד הבריאות כי סיליקון אינו מתאים למטרת הצערת הפנים, וזאת עקב דיווחים על תגובות דלקתיות ועל נדידת החומר מהמקום אליו הוזרק לאזורים אחרים.

FAQ

 

בשנת 2000 חזר בו משרד הבריאות, כך שכיום ניתן להזריק סיליקון לפנים – ועם מנתח פלסטי מיומן גם כדאי לעשות זאת, בין אם לצורך עיבוי שפתיים ובין אם למילוי קמטים באופן אפקטיבי.

שימוש בטוח

בסיליקון

ישנם שני מפתחות לניצול מיטבי ובטיחותי של היתרונות של סיליקון ג’ל לצורך עיצוב שפתיים או טשטוש קמטים בצדי הפה.

FAQ

 

ראשית, שימוש בסיליקון רפואי טהור, ושנית, ביצוע ההזרקות בטכניקה מיוחדת שנקראת מיקרו-דרופס. בטכניקה זו הכמות המוזרקת היא מזערית, ולכן הסיכוי להיווצרות גושים לא רצויים או תופעות לוואי אחרות הינו נמוך במיוחד ובעצם כמעט אפסי. בהתאם נדרש מספר רב יותר של טיפולים, וכן המתנה של מספר שבועות בין הזרקה להזרקה, אולם בסופו של דבר הסבלנות משתלמת והתוצאה מרשימה במיוחד.

חומצה

היאלרונית

חומצה היאלרונית היא חומר שהגוף שלנו מייצר בעצמו, כך שאף פעם לא התעוררו ספקות לגבי מידת הבטיחות של השימוש בה.

FAQ

 

הצורך בהזרקת חומר זה לפנים מתעורר עקב העובדה שהכמות המיוצרת על-ידי הגוף שלנו הולכת ופוחתת עם השנים, והדבר בא לידי ביטוי בעור הפנים, שהופך למקומט, לרפוי ולבעל מראה פחות חיוני וגם פחות בריא. הזרקת חומצה היאלרונית היא הבחירה הנכונה כשעל הפרק השבת נפחים שאבדו (בלחיים, מתחת לעיניים ובסנטר) וגם למטרת טשטוש קמטים (באזור האף ובינו לבין הפה). כמו כן ניתן לעצב שפתיים עם חומר זה.

שימוש בטוח

בחומצה היאלרונית

 המפתח לשימוש בטוח בחומצה היאלרונית על-מנת להעניק לעצמנו מראה צעיר יותר הוא בחירה נכונה של המוצר הספציפי שבו משתמשים.

FAQ

 

בהקשר זה כדאי לדעת כי בעבר יוצר חומר זה מכרבולת של תרנגולת ועל כן היה עלול לגרום לתגובה אלרגית, אולם כיום חומצה היאלרונית לא מכילה טוקסינים מבעלי חיים. דגש נוסף הוא בחירת רמת הסמיכות האופטימלית בהתאם למבנה הפנים ולמטרה הספציפית – מילוי לחיים שקועות, הבלטת קו לסת, עיבוי שפתיים, מילוי שקעים מתחת לעיניים, טשטוש קמטים וכו’.

קולגן

קולגן הינו החלבון הנפוץ ביותר בגוף האדם.

FAQ

הזרקת קולגן לפנים היא בעיקר טיפול משלים להזרקת בוטוקס, כשהבוטוקס מטשטש את קמטי ההבעה ואילו הקולגן ממלא את החריצים שהם תוצאה של הידקקות העור

שימוש בטוח

בקולגן

הדרך הטובה ביותר ליהנות ממקסימום שינוי לטובה ושקט נפשי גם יחד היא כאמור לבחור במנתח פלסטי מיומן ומנוסה.

FAQ

 

הליך פיסול פנים מבוסס על התייחסות הוליסטית לכל מרכיבי הפנים בהתאם למאפיינים הספציפיים אצל כל אדם, חתירה להשגת מראה צעיר ובה בעת גם טבעי (שהוא גם המראה המחמיא ביותר) ובחירה מדויקת של חומרי מילוי לפנים איכותיים. בהתאם, פיסול הפנים הוא תחליף אפקטיבי לניתוח פלסטי, ותוצאות הטיפול מעוררות התפעלות של ממש.