ניתוח תיקון אף


ניתוח אף הוא אחד הניתוחים הדורשים מיומנות רבה ודיוק מבין הניתוחים השונים בכירורגיה פלסטית.

ניתוח תיקון אף

בניתוחי אף יש להתאים את התוצאה באופן אינדיבידואלי לכל מטופל, בהתאם למבנה ולנתונים האישיים שלו, תוך התחשבות ברצונותיו. לעיתים יש מקרים בהם נוצר חוסר שביעות רצון מניתוח אף ויש צורך בניתוח אף נוסף, ניתוח מתקן. ניתוח נוסף נקרא ניתוח אף שניוני (Secondary Rhinoplasty).

ניתוח תיקון לאחר ניתוח אף דורש טכניקה ומהלך ניתוח שונים לחלוטין מניתוח אף רגיל, ולעיתים יש צורך במנתח מומחה לניתוחי תיקון. ד"ר קליין הוא מומחה בעל שם עולמי לניתוחי אף ראשונים ושניוניים, והמכשיר המיוחד שפיתח לניתוחי אף נרשם כפטנט ונרכש על ידי מנתחים מכל העולם.

ד"ר קליין משלב טכניקה ניתוחית מתקדמת וניסיון עתיר שנים המותאמים לכל מטופל.
חשוב להבין שגם הציפיות של מטופלים המגיעים לניתוח אף שניוני שונות מהציפיות של מטופלים המגיעים לניתוח אף ראשון. ד"ר קליין מאמין שהמנתח צריך להבין ולהיות רגיש גם לתסכול של מטופל המגיע לניתוח אף נוסף לאחר ניתוח ראשון לא משביע רצון. לכן, שיטת העבודה החל מן המפגש הראשון היא שונה וייחודית.

נדרשת הקשבה והתבוננת מוקפדת במצב הקיים ובציפיות המטופל, כדי להבין מה לא מצא חן בעיני המטופל בניתוח הראשון, ומה ניתן/לא ניתן כדי לשפר מצב זה. חשוב ללכת למנתח שמבין את התהליך המורכב ובעל יכולת אבחון גבוהה הנדרשת לניתוח אף שניוני.

ד"ר קליין מעודד את המועמדים לניתוח תיקון לשטוח בפניו את רצונותיהם, תוך התמקדות בהווה והסתכלות קדימה, לעבר תוצאות משביעות רצון. מניסיונו, חשוב להתמקד כיצד ניתן לשפר ולעזור למטופל ולא להשליך את התסכול וחוסר שביעות הרצון שנגרמו עקב הניתוח/המנתח הראשונים, על הניתוח הנוסף.

בניתוחי אף שניוניים, ניתוחי תיקון, ד"ר קליין משתמש בניסיונו הנרחב כדי לעשות את המיטב, אך יש להבין שבניתוח שניוני האנטומיה אינה נורמלית אלא מדובר ברקמה מצולקת, ולא תמיד ניתן לבצע את התיקון המבוקש. לעיתים, נדרש יותר מניתוח תיקון אחד כדי לטפל באף ולהגיע לתוצאות משמעותיות. בניתוח אף ראשון בדרך כלל מסירים רקמות וסחוסים ואילו ניתוח שניוני (ניתוח תיקון) בד"כ מערב הוספה ובניה של סחוסים ורקמות.

הסיבות לחוסר שביעות רצון מניתוחי אף הן שונות ומגוונות: מחיצה עקומה, הורדת יתר של הגבנון, הסרת יתר של סחוסים ורקמות, אי הצרת אף רחב ועוד. חלק מניתוחי התיקון נעשים כדי לשפר בעיית נשימה שנוצרה בעקבות הניתוח הראשון.

התכלית הניתוחית של ד"ר קליין בניתוח אף שניוני, ניתוח תיקון, היא להשיג מראה טבעי ותפקוד יעיל של האף, תוך שמירה על איזון והרמוניה עם חלקי הפנים האחרים. כדי להשיג מטרה זו יש לבנות מחדש מסגרת איתנה לאף ולעצב אותו בהתחשב בכמות הרקמה שנותרה, עובי העור וכמות הסחוסים הזמינים.