את צידי הפנים שלנו, הפרופיל כמו שאנו נוהגים לכנות אותו, לנו מעט קשה לראות אבל לאחרים קל מאוד. מהו הפרופיל האידיאלי ואיך אפשר להפוך אותו לכזה? הכל בכתבה שלפניכן

מאז שנולדו הפרופילים בפייסבוק אנשים משנים את עצמם על ימין ועל שמאל החל מהפרטים הטכניים על עבודה וזוגיות וכלה בתמונת הפרופיל הראשית. מחפשים כזו שהם נראים בה טוב יותר, מרטשים בעזרת תוכנות את המציאות ובעיקר שוכחים שהפרופיל המקורי נמצא בכלל במציאות ומוגדר במילון כ –"צדודית. מראה דמותו של אדם מהצד".

פרופיל נעים לעין אמור להיות יחסית ישר, כלומר שאם נעביר קו דמיוני לאורך הפנים, הסנטר והשפתיים יבלטו החוצה במידה שווה והאף יבלוט מעט יותר מהם. "יש משהו מאוד "טריקי" בפרופיל שלנו. כולם רואים אותו ואנחנו לא וכדי לראות אותו באמת אנחנו צריכים להתאמץ- להשתמש בשתי מראות או להסתכל על תמונות שאחרים צילמו אותנו", משתף ד"ר אברי רווה, מומחה בכירורגיה פלסטית ומנהל מחלקת אסתטיקה במרכז הרפואי ד"ר דב קליין. ואז לדבריו יכולים לקרות שני דברים: או שאנחנו מרוצים מהתוצאה או שאנחנו נבהלים. "פתאום הצוואר נראה לא במקום, האף בולט מדי, השפתיים שקועות, הסנטר נכנס פנימה או שהמצח בולט החוצה וזה בהחלט לא נעים".

לא נעים, אבל לשמחתנו גם בר שינוי, בעזרת ניתוח או בעזרת זריקות. תלוי באיבר ובמטמורפוזה שצריך לעשות:

  • המצח- מצח ש"פוגע" בשלמות הפרופיל הוא כזה שיש עליו בליטות והטקסטורה שלו איננה ישרה. הפתרון: הזרקת חומרי מילוי שממתנים את הגבשושיות מבחינה ויזואלית.
  • אף- גבנונים או פרופורציה לקויה הופכים את האף לבעייתי כשמדובר בפרופיל (והאמת בכלל, כיוון שהוא במרכז הפנים). הפתרונות הזמינים הם כריתת הגבנון (על ידי מישהו שמיומן בכך), ניתוח או שיוף אף לשינוי הפרופורציה וכמובן הזרקות מילוי שיכולות לפסל את האף מחדש.
  • אוזניים- מסתבר שגם אוזניים בולטות מדי או תנוכים שחישבו מסלול מחדש (בגלל עגילים שמשכו אותם כלפי מטה) עלולים לשוות לפרופיל מראה שאיננו אסתטי. אז מה עושים? ניתוח להצמדת אוזניים או הקטנת תנוכים על ידי חיתוך העודפים בהרדמה מקומית.
  • סנטר- הסנטר הוא שחקן מפתח בכל מה שקשור למסגרת הפנים והפרופיל ולכן, גם תנודות קלות שלו משבשות את האיזון הנדרש. כך למשל במצבים של סנטר נסוג ניתן לבצע בעזרת הרדמה מקומית חתך מהפה ולהוסיף שתל סיליקון מותאם אישית מבחינת הבליטה, הרוחב והגובה מה שיוצר צורה יפה יותר . במקרים בהם זוית הסנטר איננה מחמיאה ניתן לחדש אותה בעזרת חומרי מילוי.