בטן שטוחה היא חלום רטוב של כל אישה כמעט: בסיום תוכנית הילודה, בסיום תהליך של ירידה במשקל או במקרה שהגבעה פשוט נמצאת שם ומסרבת להעלם.

 

עם יד על הלב, או יותר נכון על הבטן- האם גם את מרגישה שאכלת כאילו אין מחר בחגים האלה? האם גם את "נורא השתדלת" אבל איכשהו הבגדים רומזים לך שהמאמץ לא כל כך הצליח? והאמת, גם אם זה לא מנחם , הנה נתון שכדאי שתדעי: בחגי תשרי, ובמיוחד השנה כשהשבתות והחגים נצמדו זה לזה, עולה הישראלי כשני קילוגרם בממוצע ויש כאלה שאף מגדילים בשקל תשעים ומטפסים עד לארבעה קילוגרם. וזה יושב. הרבה פעמים בבטן, עד שהתחושה היא שדי. צריך לעשות לזה סוף. להיפרד מהגבעה המתדלדלת אחת ולתמיד ולהשיב לבטן את המראה המחוטב ומהודק שהיה לה בעבר בעזרת המנתח הפלסטי. "בתקופה הזו של פוסט החגים מגיעות אלינו הרבה נשים ומבקשות שאיבות שומן כי הן לא מסוגלות יותר לחיות עם הבטן שגדלה. בשלב הזה אני מתקן אותן מבחינה טרמינולוגית ומסביר ששאיבת שומן היא שם קוד גנרי שהשתרש במחוזותינו אבל בפועל כשאנו מטפלים באזור הבטן ברוב המקרים מדובר לא רק על שאיבת שומן לבדה", מסביר  ד"ר אברי רווה, מומחה בכירורגיה פלסטית ומנהל מחלקת אסתטיקה במרכז הרפואי ד"ר דב קליין. ועכשיו להסבר הפשוט:  שאיבת שומן לבדה מתרחשת במקרים ספציפיים ביותר בקרב בחורות רזות יחסית שמעוניינות בסוג של "פוטו שופ" לגוף שלהן, בדרך כלל דוגמניות וכדומה. בשאר המקרים, או יותר נכון ברוב המקרים, אל שאיבת השומן מצטרפות פרוצדורות נוספות.

"נשים רבות סובלות מעור רפוי בבטן התחתונה בעקבות מגוון מצבים שבדרך כלל ניתן לחלק אותם לשלושה", מציין ד"ר רווה. "הראשונות הן כאלה שסיימו את תוכנית הילודה ולמרות כל הספורט שהן עושות והתזונה המוקפדת עדיין הן נראות קצת בהריון. לנשים אלו אני מסביר שמדובר בחולשה של דופן הבטן ובעור עודף שאיננו יכול לרדת במשטר דיאטה או בפעילות גופנית והפתרון הבלעדי הוא מתיחה פנימית של מעטפת הבטן- קירוב השרירים זה לזה , החזרת השרירים למיקומם הטבעי, הסרת עודפי עור, טיפול בסימני מתיחה וכמובן שאיבת שומן עודף במידה ויש". הקבוצה השנייה שמבקשת לחדש את האזור , על פי ד"ר רווה, היא של כאלו עם עודף משקל של עד כעשרה קילוגרם לערך. הבטן שלהן משתפלת מהמותניים והמראה שמתקבל הוא לא אסתטי בעליל. הניתוח המומלץ במקרה זה יהיה של מתיחת בטן משולבת: כריתת שומן בדופן הבטן, שאיבת שומן בצידי הבטן והסרת הצלקות שנותרו מהלידות. "הקבוצה השלישית היא של נשים שעשו ניתוח לקיצור קיבה ועודפי העור באזור הבטן מביכים אותן ביותר", משתף ד"ר רווה.  "לנשים אלו הפתרון הוא של ניתוח בטן היקפי, כלומר כזה שמסיר את עודפי העור לא רק באזור הקדמי אלה גם בגב ובמותניים, כולל הרמת הישבן, למראה מהודק , חטוב ושלם". אגב, כדאי לדעת: במרכז הרפואי דב קליין מיושמת שיטה חדשנית המשדרגת את ניתוחי מתיחת הבטן- חיזוק דופן הבטן  באמצעות רשת קולגן המופקת מן החי (שיטה המשמשת לתיקון בקעים של בטנים). לאחר שהרשת נספגת, הגוף מייצר רקמה חזקה פנימית המחזקת את דופן הבטן ושומרת על בטן שטוחה ויפה.