_______

בז'רגון המקצועי נוהגים לחלק את הפנים שלנו לשני אזורים עיקריים: העליון, הכולל את המצח, הגבות והעיניים והתחתון הכולל את כל מה שמהלחיים ומטה. אובדן נפחים, עור מדולל וטשטוש קווי המתאר הם חלק גדול ממה שמתחולל שם

מכירות את הימים האלה שהמראה נראית כמו אחת ההמצאות המיותרות ביותר של היקום? הימים האלה שאת בוהה בבבואה שנשקפת אליך מהמראה ומתחילה לבדוק מה נשתנה: הכהויות שתחת העיניים צועקות פתאום הצילו, מספר הקמטים נראה גדול יותר והעור שפעם היה מוצק התחיל להתדלדל. "אין ספק שהגיל עושה את שלו ונותן את אותותיו ולא כולן מרוצות מכך", משתף ד"ר אברי רווה, מומחה בכירורגיה פלסטית ומנהל מחלקת אסתטיקה במרכז הרפואי ד"ר דב קליין. "באופן טבעי העור מאבד מהאלסטיות ומהנפח שלו והמראה המתקבל הוא רפוי ומקומט אבל לא רק. גם קווי המתאר שפעם שרטטו את הגבולות הברורים של מעטפת הפנים- מטשטשים". אגב, הסממנים האלו אופייניים לא רק לקהל המתבגר אלא גם אצל כאלו שאיבדו קילוגרמים גדולים ממשקלם .

לשמחתנו, הרפואה הפלסטית הבינה כבר מזמן שבניגוד אליה, רוב האנשים לא רוצים לצעוד עם הזמן. לפחות בכל מה שקשור לעור הפנים. ולכן, ישנן לא מעט אופציות כדי להחזיר את הנפחים האבודים על כל מה שמשתמע מכך: לשוות לו מרקם אחיד וחלק ולשפר את מצב המעטפת הכללית שלו. "כשאנו רוצים להשיב לעור נפחים אנו מסתכלים על נקודת המוצא- האם רק חסר נפח באזור הלחי או שיש גם "בונוסים" כמו התדלדלות עור וטשטוש קווי מתאר", מוסיף ד"ר רווה. במידה ורק חסרים נפחים ניתן לעצב את האזור בהזרקת שילובים שונים של חומרי מילוי בעלות תכונות שונות המאפשרים הגעה לתוצאה המיטבית עבור הלקוח או הלקוחה. אופציה נוספת- הליך כירורגי בהרדמה חלקית הכולל תוספת של שתלי סיליקון למילוי נפחים לצמיתות.  "כאשר העור גם רפוי ונטול קווי מתאר אז הברירה היא אחת- לגשת אל שולחן הניתוחים, כשבדרך כלל הפור נופל על מיני ליפט, ניתוח שבו אנו מטפלים בחלק התחתון של הפנים ומחזקים את שכבת הבסיס שמתחת לעור כדי להשיב לפנים את קווי המתאר הישנים שלהם. אבל ברור שזה כשלעצמו ברוב המקרים איננו מספיק. במהלך הניתוח אנו מבצעים בדרך כלל פרוצדורות נוספות, כמו למשל הזרקת תאי גזע שנשאבו במהלך הניתוח מאזור אחר בגוף, אל הפנים, במטרה למלא קמטים אבל גם כדי לשמור על תוצאות הניתוח למשך זמן רב יותר". לקוחות רבות, כך מספר רווה, משלבות עם מתיחת הפנים גם פילינג בעוצמה בינונית המחדש את מרקם העור ומשווה לו מראה אחיד ורענן.