עבות אך פרופורציונליות, משורטטות אבל לא מדי וחלקות ממש. ככה אנחנו אוהבות את השפתיים שלנו והיום, זה לא חייב להישאר בגדר חלום

תקופת החגים דומה מאוד לחתונה ארוכה ומתמשכת: פוגשים את כל הבני דודים מדרגה שלישית, אוכלים כאילו אין מחר, מחליפים מתנות (ואם יש מזל אז גם קצת מזומנים) ומצטלמים הרבה. ההכנות למפגשים האלה הנן אקוטיות לא פחות וכוללות את בחירת הבגדים המדויקת, האיפור המתוקתק ולפעמים, ככה בקטנה, איזה שיפוצון או שניים לרענן את הלוק בלי שישימו לב. "אין ספק שאחת הפרוצדורות הפופולאריות הן בקרב צעירות והן בקרב מבוגרות היא של שיפור מראה השפתיים החל  מעיצוב מסגרת השפה וכלה ביצירת נפח", טוען ד"ר אופיר שיין, מומחה בכירורגיה פלסטית. וזה לא בכדי. השפתיים, מלבד הסיוע הרב שהן נותנות באכילה ובדיבור משמשות אותנו להעברת מסרים ישירים וסמויים, החל מהבעת עצב או שמחה וכלה במשחקי פלרטטנות שונים. לכן, קל להבין מדוע כל כך הרבה נשים מבקשות לעצמן שפתיים מושלמות, כאלו שעליהן השפתון החדש יראה לא פחות ממצוין.

"ההגדרה של שפתיים מושלמות הוטבעה כבר בימי יוון העתיקה בעזרת פרופורציות- כך למשל עובי השפה העליונה אמור להיות שני שליש מעובי התחתונה וזווית הפה מורמת מעט כלפי מעלה", מוסיף ד"ר שיין וכמובן, גם המרקם אמור להיות חלק, אחיד ונטול חריצים או קמטוטים. "עיצוב השפתיים, על כל המשתמע מכך, הוא טיפול חוצה גילאים: הצעירות מבקשות בדרך כלל להוסיף נפח כדי להדמות לידועניות או לשרטט קו תוחם, "קונטור", להדגשה בעוד שהבוגרות מבקשות למלא ולשפר את מצב הקמטוטים סביב השפתיים שמפריעים למריחת השפתון וכמובן להוסיף את הנפח שאבד כתוצאה מהצניחה הטבעית של השפה".

אז איך זה עובד בפועל? קודם כל בעזרת חומרי מילוי טבעיים-  חומצה היאלרונית בסמיכות עדינה שמחזיקה בין חצי שנה לשנה ומתאימה לעיבוי  השפה כמו גם להדגשת קו הקונטור (עוברים על קו תיחום השפתיים מה שלא רק משרבב אותן למראה סקסי אלה גם מטשטש את הקמטוטים סביב השפה) או בעזרת שומן עצמי שחלק ממנו מתקבע לאחר שלושה חודשים ונותר בשפה לצמיתות. אופציה נוספת  שמניבה תוצאות טובות בעזרת חומרים קבועים היא מילוי בשיטת "מיקרו דרופס" עם סיליקון רפואי. "בעבר הזריקו סיליקון ב"בומים" של נפח מה שיצר לא מעט בעיות, אבל היום מי שיודע לעבוד כמו שצריך משתמש בשיטת המיקרו דרופס, כלומר בהזרקות מאוד עדינות ובכמה מפגשים, להוסיף כל פעם עוד קצת נפח לשפתיים בנגיעות מה שבסוף יוצר תוצאה מרהיבה שיכולה להחזיק גם עשור", משתף ד"ר שיין ומוסיף שבאופן מפתיע גם הבוטוקס הוא כלי עזר כשמדובר בשפתיים, בעיקר בכל מה שקשור לקמטוטים שסביב – כאשר מחלישים את שרירי הפה אז הקמטוטים באזור פחות מורגשים ויזואלית.